В центрі герба щит. За формою Іспа (іспанський) — одна з дев'яти основних форм щитів, що використовуються в геральдиці. Щит прямокутної форми, з півколом у нижній частині. Українська геральдика традиційно використовує іспанський щит, як основу гербів, тоді як в російській традиції панує французький. 

Щит на гербі утворений з трьох частин (триєдиний). У верхній частині на традиційно для ікон золотому фоні - Чудотворна Ікона Матері Божої Чернівецької.

Справа – в зеленому полі щита – золотий трираменний хрест, який височіє над Карпатами і над містом, що розкинулося на пагорбах долини річки Прут.

Зліва – в червоному полі щита – символіка Чернівців: біла (срібна) мурована міська брама з восьми цеглинами над нею та золотий тризуб на вході до українського міста. Над брамою золотий (жовтий) буковий горішок, що символізує Буковину. Буковий горішок є також складовим елементом герба Чернівецької області.

Щит традиційно на малиновій мантії (кольору Христового страждання. Хітону). Із середини мантія традиційно вказує на Царське священство - монарше хутро горностая. У світських гербах мантія спадає з корони, а в єпархіальних гербах із єпископської митри, що символізує законну владу єпарха.

На митрі герба Чернівецької єпархії - три овальні ікони. По центру Сам Господь, по лівиці святий Юда Тадей - покровитель першої греко-католицької спільноти в Чернівцях. По лівиці ікона святого апостола Андрія Первозванного.

На девізній золотій (жовтій) стрічці напис: «Боже, нам єдність подай». Крилате гасло – це клич до християнської спільноти про єдність. Це біблійний клич «Щоб усі були одно» (Йо 17:18–26). Це голос доброго пастиря, який приходить зібрати буковинську кошару розкиданих овець в єдину церковну паству Чернівецької єпархії.

***

Герб розробив Орест Іва́нович Кривору́чко - український художник (живопис, графіка, художня фотографія). Заслужений художник України (2005). 2015 р. - обласна мистецька премія імені Одарки Киселиці (графіка) 2016 р. - Ювілейна медаль 25 років Незалежності України (відзнака президента України) 2016 р .- Міжнародна літературно - мистецька премія імені Ольги Кобилянської (живопис, графіка). Лауреат «Літературно-мистецької премії імені Сидора Воробкевича», Лауреат десяти міжнародних конкурсів екслібриса. Автор герба міста Чернівці та автор герба Чернівецької області.