Єпископ Чернівецький благословив опублікувати щоденник отця Келестина Костецького.

Вже згадували засоби масової інформації про ювілейний спомин на Буковині з нагоди 100-річчя від дня народження буковинського священника отця Келестина Костецького. Науково-мистецька академія проходила в березні в Чернівецькому катедральному Соборі Успіння Пресвятої Богородиці УГКЦ. Того ж дня історики Чернівецького Національного Університету імені Юрія Федьковича звернулися до правлячого єпископа Чернівецької єпархії владики Йосафата з проханням благословити на повне видання душпастирської хроніки світлої пам’яті пароха Чернівецького отця Келестина Костецького. Адже рукописи священника, які зберігаються чомусь під «семи замками» у Чернівецькому Краєзнавчому музеї, містять цінну історичну правду про різні історичні події із життя чернівчан.

6 грудня, у п’ятницю, на Центральній площі біля Стіни пам’яті загиблих героїв у Чернівцях відкрили та освятили символічний Дзвін пам’яті. Він прозвучав сотню разів, адже саме стільки буковинців віддали своє життя, захищаючи Україну. Автори пам’ятника створили цей образ у вигляді п’яти крил ангела (5 років війни) та церковного дзвону, який звучатиме на площі у день смерті кожного героя.

Ініціаторка його встановлення – волонтерка Галина Абрам’юк. Серцем композиції є церковний дзвін із парафії Різдва Пресвятої Богородиці та преподобного Антонія Падуанського, парохом якої є багаторічний військовий капелан о. Василь Гасинець.

Преосвященного владику Йосафата (Мощича) привітали духовенство та миряни Чернівецької єпархії. Єпископ іменинник, вранці 25 листопада відслужив подячну Архиєрейську Літургію з нагоди іменин на честь небесного патрона святого священномученика Йосафата. На Божественну Літургію прибули душпастирі єпархії та гості. Привітали правлячого єпископа також і мирянські спільноти Чернівецької єпархії. Багато теплих і щирих слів лунали на адресу владики Йосафата.

Звертаємося до державної влади України з проханням не пришвидшувати штучно земельну реформу, а підійти ґрунтовно до цього надзвичайно важливого питання і вирішувати його комплексно задля ефективного використання земельних ресурсів нашої країни та формування високої культури й етики господаря. Адже, як було сказано вище, поспіх і неналежна підготовка до здійснення аграрної реформи несе в собі небезпеку державності України і може призвести до катастрофічної втрати землі, яку український народ відчуватиме на собі впродовж століть...

Одразу через два дні після уділення дияконських свячень владика Йосафат доручив нововисвяченим дияконам місійну практику, а також довірив будівництво парафіяльних будинків в наступних парафіях:

- парафія святих Петра і Павла в с. Нова Жадова – о. д-ну Олегу Куцу,

- парафія Івана Богослова в смт. Берегомет – о. д-ну Ігору Романишину,

- парафія Володимира і Ольги в м. Вашківці – о. д-ну Андрію Куніцькому та о. д-ну Ігору Кульчицькому.

Також владика Йосафат відвідав парафію Покрову Пресвятої Богородиці що в м. Глибока, де вже триває будівництво такого ж парафіяльного будинку, яке очолює парох – о. Юрій Сахарчук.