Як плід тисячолітньої історії пошуків, радості та страждань нашого українського народу, його сини і доньки розлетілися по всьому світу. Різні були причини такого розселення. Одні наші люди шукали кращої долі на чужині, інші були змушені покинути рідний край через лихоліття кривавих воєн і спустошень. Багатьох було насильно вигнано, депортовано, вивезено чи ув’язнено далеко на чужині. Сучасне життя нашої держави позначене новою потужною хвилею еміграції, внаслідок якої мільйони українців формують нові громади в тих країнах, про які ми навіть часом і не чули. У всіх цих складних, іноді трагічних, обставинах Церква йшла разом зі своїми дітьми...

Третьої суботи місяця жовтня запрошуємо на нічні чування біля Чудотворної ікони Матері Божої "Надія Безнадійним".

В ніч з 19 на 20 жовтня молитимемось разом із владикою Йосафатом, єпископом Чернівецьким.

Під час молитовних чувань владика Йосафат уділить піддияконські свячення студентам 5 курсу Івано-Франківської Духовної Семінарії –
Ярославові Якимцю, Андрію Михасіву, Іанові Ридвану, студентові 5 курсу Львівської Духовної Семінарії Петрові Дацкові та випускникам Івано-Франківської Духовної Семінарії Ігореві Романишину та Олегові Куцу.
 
Традиція піддияконського служіння в Східній Церкві є досить давньою. Наприклад, ще у 370 році в цей чин був введений з рук Антіохійського Патріарха Мелетія святий Йоан Золотоустий.

олотоустий.

Духовні науки виголосять о. Віталій Лаврись та о. Руслан Боровий.

Програма чувань:

12 жовтня у Чернівцях в рамках З’їзду Молоді Чернівецької єпархії відбувся Форум Відповідальних Людей на тему: «Молодь, кар'єра, досягнення: історії відповідального успіху».

Такий Форум – це унікальна платформа для знайомства, комунікації, натхнення та започаткування спільних проектів для громадських активістів, представників духовенства, бізнесменів, волонтерів, студентів, та просто відповідальних людей України.

Метою Форуму було показати молоді моделі відповідальності та служіння у різних сферах суспільного життя на прикладі особистого досвіду провідних діячів та налагодити співпрацю молодіжних лідерів, громадських діячів, представників органів державного управління для розробки і реалізації нових можливостей співробітництва в новому форматі.

З благословення правлячого єпископа Кир Йосафата, з 10 по 13 жовтня, вперше відбулися реколекції для дружин священників Чернівецької єпархії.

Дні духовної віднови проводив о. Захар Михасюта, а гостинно приймав реколекційний дім Місійного товариства святого апостола Андрія в с. Заріччя Надвірнянського району.

Реколекції були поділені на дві частини наук, над якими розважали пані-добродійки, тісно перепліталися зі святою Літургією та молитовним читанням Святого Письма.

Усі науки, ретельно підготовлені, отець Захар побудував на добрій вістці, яку несе нам святе Євангеліє. Наголошував на потребі у близькому житті з Богом, що може принести нам спасіння. Переконання, яке змінює життя, – це те, що є в силах людини – повірити, адже нічого більше для спасіння людина не здатна сама зробити, лише Ісус.

Вперше в Катедральному Соборі Успіння Пресвятої Богородиці в м. Чернівці зібралися представники спільнот Руху «Матері в молитві» спільнот Буковини. Розпочався З’їзд із Божественної Літургії, яку молилися разом із владикою Йосафатом. Єпископ у своїй проповіді наголосив на тому, щоби бути завжди готовим до зустрічі з Христом і що ця готовність не є одномоментним актом, але процесом, який триває впродовж життя.

Одноденний Форум покликаний познайомити членкинь Руху між собою, заклик до спільної єпархіальної молитви та катехитичний вишкіл, який приготували духівник катдеральної спільноти Руху о . Іван Шуфлат та синкел у справах розвитку єпархіальних структур о. Валерій Сиротюк.