Петрівський піст, чи  Апостольський піст — це  один із чотирьох постів, які торжественно святкує Церква візантійського обряду. Тривалість петрівки залежить від Великодня. Якщо Христове Воскресіння раніше у році, то піст Петрівський довший і навпаки, якщо пізніше — коротший. Цього 2019 року петрівка розпочинається в понеділок 24 червня і закінчується 12 липня на свято Святих і Верховних апостолів Петра і Павла.

У селі Давидівка Сторожинецького деканату Чернівецької єпархії на краю села у лісовій гущі є дерев’яна церквиця. Здається, святиня ця загубилася поміж часом, на кордоні вже неіснуючих імперій. Загубилася в пам’яті багатьох сучасників. Кажуть що десь недалеко від храму тут у Давиденах народився відомий співак зі світовим іменем, соліст Брюссельської опери Йозеф Шмідт ‎(1904-1942 рр.), чиє ім’я також згубилося в пам’яті теперішнього люду. Проте саме через далечінь від Чернівців та далечінь від руйнівного ока на маргінесі войовничого плану у борні з «опіумом для народу» стояла, стоїть і буде стояти дерев’яна церква Пресвятої Тройці вірних греко-католиків села Давидівка.

В Чернівцях на станції Чернівці-Північна ще в 90 і роки місцеві патріоти спорудили пам’ятний знак жертвам політичних репресій. Сьогодні 13 червня городяни прийшли на це місце, щоб пригадати жахливе комуністичне свавілля, яке розпочалося у ніч з 13 на 14 червня 1940 року. З цієї станції в далекі сибіри вивозили товарняками місцеве українське населення. На згадку про трагедію біля пам’ятного знаку відбулася поминальна панахида за жертвами масових депортацій буковинців до Сибіру.

Цьогорчіний ХІ етнодуховний фестиваль «Обнова-фест» 2019, який відбувся у Чернівцях 16 червня, присвятили року сім’ї в Україні, а також ювілею  композитора і поета Володимира Івасюка. Обновлянський фестиваль благословив та молитовно розпочав правлячий єпископ Чернівецької єпархії преосвященний владика Йосафат (Мощич). Дійство відбулося на території Чернівецького обласного музею народної архітектури та побуту.  Молодіжний фестиваль «Обнова-фест», на думку багатьох музичних експертів є, чи не найбільшим фестом по розмаху анімаційної програми і, чи не першим серед інших фестивалів сучасної української рок музики, де так якісно представлені українські гурти. На фестивалі, який триває понад 12 годин кожен може знайти місце для свого таланту, своєї душі, свого покликання.

 

В Чернівцях з благословення преосвященного владики Йосафата відбулося Свято Родин. В неділю 9 червня на парафії Катедрального собору Успіння Пресвятої Богородиці відбувся випускний (завершальний) день катехитичної недільної школи. Звісно цього дня головними героями живої парафії були діти, котрі вперше приступили до святого Таїнства Покаяння та урочистої Євхаристії.