07 січня 2020 року упокоївся в Бозі батько священника Чернівецької єпархії о. Івана Шуфлата – Василь Шуфлат.

Преосвященний владика Йосафат та вся єпархіальна священнича спільнота висловлюють співчуття родині померлого і в молитві просять у Господа милості й Царства Небесного для покійного Василя.

Вічна йому пам’ять!

Похоронні богослужіння відбудуться 09 січня у с. Грушів, Дрогобицького району. Чин похорону розпочнеться о 14:00.

Возлюблені у Господі! Кожен з нас любить споглядати світло, особливо коли бачимо дивне сяйво у різних кольорах і відтінках. Нас вабить дивитися на розпалений вогонь в печі чи навіть у полі, наш слух милує як потріскують дрова, а свіжий запах сіна чи навіть диму приваблює наш нюх. У такій красі і простоті прийшов на світ син Божий. Вічний і складний до розуміння Бог стає водночас простим і убогим, більше того приходить як беззахисне дитя, що потребує опіки і любові: Марії і Йосифа, товариства пастухів, поклоніння і дарунків достойних мудреців. Дивним є те, що це Дитя проситься до нашого дому і кожному хто Його прийме, і буде слідувати за ним за ним, обіцяє Своє Царство і нову якість життя.

Новонароджений Спас – воплочена Божа любов, що, як єдине і вічне джерело радості, усуває страх. Справжня любов – це не тимчасове і швидкоплинне людське почуття, а животворна сила, обшир життя, дарований і забезпечений самим Богом. Лише в просторі Божої любові й радості людина може жити вповні, розвиватися і бути собою. Бог не хоче, щоб Його творіння боялося, і тому в Різдві приходить до нас як беззахисна дитина... Він робить нас сьогодні здатними без страху відкрити наші обійми Богові та ближньому...

З лона Церкви-матері цієї ночі знову народився Божий Син, Який став людиною. Його ім’я – Ісус, що означає «Бог спасає». Отець, відвічна й безмежна любов, послав Його в світ не для того, щоб його засудити, але спасти його (пор Ів 3,17). Отець дав Його з безмірним милосердям. Дав Його для всіх. Дав Його назавжди. І Він народився, немов малий вогник, запалений серед нічної пітьми та холоду.

Це Дитя, народжене з Діви Марії, є Божим Словом, Яке стало тілом. Словом, яке спрямовувало серце та кроки Авраама до обіцяної землі й надалі приваблює тих, які покладаються на Божі обітниці. Словом, яке провадило євреїв на шляху від неволі до свободи й не перестає призивати невільників усіх часів, також і сьогодні, виходити зі своїх ув’язнень. Це Слово, ясніше від сонця, що втілилося в малому людському синові – Ісусові, світлі світу.

22 грудня на Центральній площі м. Чернівці міська громада зібралася на відкриття різдвяної шопки. Після вітальних слів ведучих владика Йосафат Мощич разом з настоятелем римо-католицької базиліки Воздвиження Чесного Хреста отцем Анатолієм Шпаком благословили шопку та у своїх промовах привітали присутніх побажавши, щоби кожен з радісним трепетом у серці у близькому часі пережив Різдво Христове.

Також зі словами побажань звернулися заступник міського голови Олександр Паскар та військовий капелан, священик УГКЦ о. Василь Гасинець.

З Вифлиємським вогнем миру прийшли на подію і учасники "Пласту", які перед цим відвідали храми міста, де в кожному залишили запалену лампадку, головна ідея якої - єднання людей.