22 січня 2018 року в Чернівецькій обласній філармонії ім. Дмитра Гнатюка відбулося урочисте зібрання з нагоди відзначення Дня Соборності України. На святкування зійшлися чернівчани, представники районів краю, почесні буковинці, духовенство різних конфесій Чернівецької області.

Святковий захід розпочався  виконанням Державного Гімну України. Від учасників зібрання відправили делегацію з квітами до пам’ятника Тарасу Шевченку та віднесли лампадки до пам’ятної дошки на Центральній площі оборонцям, які загинули, захищаючи східні кордони Держави у зоні АТО.

Варто пригадати, що українці 99 років тому  у цей же день 22 січня 1919 року проголосили договір про возз'єднання Української Народної Республіки й Західно-Української Народної Республіки. В цей день над святковим синьо-жовтим Софійським майданом у Києві лунало величне: «Віднині зливаються в одно віками відділені одна від одної частини України — Галичина, Буковина, Закарпаття і придніпрянська Україна — в одну Велику Україну. Це славне, історичне возз’єднання відбулося не без участі, фундаментального національного виховання на землях Буковини Української Греко-Католицької Церкви. Як тоді так і тепер духовенство та вірні нашої Церкви були попереду національно-духовних звитяг.

Доказом цього та гарною ілюстрацією сьогодні стало вручення в часі заходу державної нагороди священику Чернівецької єпархії УГКЦ отцю Іванові Гопко. 

«За відстоювання прав і свобод громадян України на Євромайдані, особисту мужність та героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету й територіальної цілісності України в східних регіонах держави, вагомий особистий внесок у справу надання допомоги військовослужбовцям, які беруть участь у бойових діях на сході України та з нагоди Дня Соборності України Почесну відзнаку ОДА "На славу Буковини" вручено ГОПКУ Івану Михайловичу – настоятелю храму Усіх святих Русі-України міста Сторожинець Української Греко-Католицької Церкви, військовому капелану».

Щиро бажаємо всечеснійшому отцеві Іванові, Божого благословення та помочі Духа Святого у всіх добрих справах. 

Сьогодні також повідомив голова Чернівецької ОДА Олександр Фищук, що до 100-річчя проголошення Соборності України - проголосили в області 2018 рік «Роком Буковинського віча».