У катедральному соборі Успіння Пресвятої Богородиці настав час духовної віднови. З благословення преосвященного владики Йосафата Мощича 22 лютого розпочалися великопосні реколекції. Христос промовляв до парафіян устами ієромонаха, отця Василя Іваніва. «Піст – це насамперед подорож, у центрі якої – Ісус! Його наука для нас – перемога над смертю. Піст – школа, в якій ми себе виховуємо, шукаємо правильну дорогу до Спасіння. Кожного дня читай п’ять псалмів чи одну приповідку, і ти виховаєш себе, щоб далі йти в тому світі, щоб побачити ту радість», – повчає отець Василь.

І додає словами святого Єронімія: «Незнання Святого Письма – незнання Христа». Адже: «Бiблiя є найдосконалiшим i наймудрiшим джерелом, вона – аптека, сповнена Божою премудрiстю для лiкування душевного миру, не зцiленого жодними земними лiками», – писав Григорій Сковорода.

За словами отця-реколектанта Василя Іваніва, християни у Великому пості – це особливий відблиск Божої любові до нас. Але ми часто сприймаємо цей благодатний час, як час зобов’язань та обмежень. Насправді не розуміючи, що саме сьогодні і тут Христос хоче нам сказати: «Благословен Бог і Отець Господа нашого Ісуса Христа, що благословив нас із неба всяким духовним благословенством у Христі. Бо в ньому він нас вибрав перед заснуванням світу, щоб ми були святі й бездоганні перед ним у любові» (до Ефесян 1,3-4).

Триватимуть реколекції у катедрі до 25 лютого.

Для прес-служби єпархії повідомила Ірина Заяць