У другу неділю Великого Посту, яка має назву «Неділя розслабленого», преосвященний владика Йосафат у своїй науці під час Архієрейської літургії в Катедральному соборі Успення Пресвятої Богородиці в Чернівцях наголосив на вірі, яку ми відчуваємо і бачимо.

«У сьогоднішньому Євангелії від Марка бачимо її у розслабленого та його друзів. Вони прийшли відвідати хворого, прийшли попри власні справи. І саме в цей час Христос був близько. І взяли вони і понесли його, - каже владика Йосафат. – «Чи сьогодні у нас є така віра як у тих друзів, чи ми приносимо паралізованих до Христа? Чи то на реколекції, чи до Чудотворної Ікони? Чи даємо ми можливість Господові зробити чудо? Таке ми рідко бачимо, але вони відважились. Нам тільки треба мати віру, і Святий Дух обов’язково нас запровадить. Бачивши що у Капернаумі зібралось багато людей, вони зняли стелю, опустили ноші, зробили все, що від них залежало, і віддалися у руки Господові».

Ісус, уздрівши їхню віру, каже до розслабеного: «Сину, відпускаються тобі твої гріхи».(Мр. 2,5). Він уділяє прощення, звільняє від внутрішнього та духовного паралічу. Фізично ми можемо бути цілком здорові, але внутрішньо паралізовані. Гріх паралізує людину, вона не може робити добрі справи, є закованою у кайдани зла. Тому Христос нам прощає, аби звільнити нас і дати нам можливість творити Божу волю.

«Чи ми маємо «четверо» друзів у подібній ситуації? Кого ми приведемо до Нього?, - запитує владика Йосафат. - А може ми є тим «другом» для жінки, чоловіка, дітей? Ми можемо послужитися для них у простих речах: прибрати, приготувати, попрати, порадити. Любити - важко, служити - важко, але коли ми віримо, тоді Бог дає нам благодать. Додає нам сили та терпіння принести «розслабленого» для оздоровлення душі і тіла».

«А де ваші рідні, близькі, друзі? Чи є у нас духовний друг? У фейсбуці у нас скільки друзів - 1000, 500, 300? Чи готові вони привести нас до Ісуса? Мати одного - двох таких друзів - це багато, а розслаблений мав чотирьох.

Коли прийдемо у Царство Боже, Христос запитає: «А кого ти привів до Мене?». «Чи дамо ми відповідь як Каїн?», - завершує проповідь владика Йосафат.

Прес-служба єпархії