У світле свято Христового Воскресіння єпископ Чернівецький Кир Йосафат Мощич вперше відслужив Архиєрейську великодню Літургію у Катедральному соборі Успіння Пресвятої Богородиці. Точніше, Архієрейських богослужінь було аж два – о 23.30 та 7.30. А о 10.00 відправили ще одну Службу Божу. Таким чином церква пішла на зустріч вірним, аби їм було комфортніше святкувати Великдень.

У посланні до духовенства єпархії та мирян Преосвященний владика наголосив, що «сьогодні Богослужіння Пасхи закликають нас зодягнутися у щит віри (пор. Еф 6, 16) і крізь її призму поглянути на східну ікону Воскресіння Христового, що її нині цілуємо і почитаємо. На ній зображений Господь, що переможно сходить до аду, де томляться усі померлі. Він приходить як Богочоловік, випромінюючи божественну енергію, бере за руку Адама, Єву і всіх праведників і виводить їх із полону смерті і темряви. Простягнуті руки Ісуса вказують нам, що перед нашими очима звершується новий всесвітній вихід: сам Бог потужною рукою і простягнутим рам’ям приходить визволити – спасти свій народ. Щось подібне і ми з вами переживаємо і очікуємо».

По-особливому звернувся єпископ Йосафат до матерів: «Маю прохання до всіх сучасних жінок-мироносиць, з любові до Воскреслого Христа: проведіть мобілізацію милосердних сердець у ваших парафіях. Своєю материнською любов’ю утіште сім’ї, які втратили рідних на війні, одиноких і самотніх матерів і бабусь. Сучасний світ потерпає від голоду – йому бракує не лише хліба, але й любові. Люди хочуть бути потрібними, прагнуть бути любленими. Вони жадають Христової присутності. Тому разом зі своїми душпастирями, що знають по імені всіх своїх овець, моліться за військових та їхні родини, а особливо поіменно моліться за тих синів і дочок з парафії, що сьогодні захищають правду ризикуючи своїм власним життям, за рідну матір, батька, дітей, хату та парафіяльну церкву».

А ще владика закликав вірних, що «сьогодні, більше, ніж будь-коли, ми повинні молитися, щоби пасхальне світло Христове, немов рентгенівським промінцем просвітлило кожного з нас, щоб ми зуміли прочитати діагноз нашого серця, часом затверділого і жорстокого. Просімо, щоби світло Воскреслого зійшло на наше обличчя і назнаменувало, перемінило його. Щоб ми, ходячи у ньому, побачили світло недоступної Слави Божої, де нам приготоване найкраще місце, як улюбленим синам і дочкам Царя нашого Господа».

Після богослужінь єпископ Йосафат під величний пасхальний спів: «Христос воскрес із мертвих, смертю смерть подолав, і тим, що в гробах – життя дарував !» посвятив великодні кошики. У Катедральному храмі цілий день лунав великодній передзвін, звіщаючи світові велику радість, що «Христос воскрес – воістину воскрес !».

Прес-служба єпархії