Святіший отець Франциск, Папа Римський запросив до Риму з 7 до 11 квітня 2018 року всіх отців Божого Милосердя. Як вже було повідомлено раніше, Вселенський Архієрей безтерміново (до особливих розпоряджень) продовжив свій мандат отцям-місіонерам Божого Милосердя. Папська рада з нової євангелізації приготувала  на ці дні програму молитви та вишколу місіонерів.

Зустріч душпастирів розпочалась в неділю 8 квітня у Ватикані в Соборі святого Петра Божественною Літургією, яку очолив Вселенський Архієрей. Римська Церква другу неділю після Пасхи приурочує Божому Милосердю. Оскільки 8 квітня східні Церкви святкують Воскресіння Христове, то більшість отців місіонерів від УГКЦ залишились святкувати Великдень на своїх парафіях. Проте священича делегація від УГКЦ в кількості п’ятьох місіонерів з благословення та за підтримки своїх єпархіальних єпископів взяли участь у Божественній Літургії, яку очолив Папа. На подорож до Апостольської столиці також отримав благословення від преосвященного єпископа Чернівецького кир Йосафата всечеснійший отець Валерій Сиротюк – адміністратор Катедрального собору Успіння Пресвятої Богородиці, синкел єпархії.

Під час недільної Літургії Папа звернувся до духовенства та мирян східніх Церков: "Складаю якнайщиріші привітання нашим братам і сестрам Східних Церков, які сьогодні святкують празник Пасхи згідно з юліанським календарем. Нехай же воскреслий Господь наповнить їх світлом та миром та втішить спільноти, які живуть в особливо важких обставинах».

Отці місіонарі з України отримали привітання з Великоднем також і від Архиєпископа Ріно Фізікелла, президента Папської ради з нової євангелізації.

В понеділок 9 квітня та в середу 11 квітня священники, які прибули із 78 ми країн світу мали можливість слухати лекції видатних богословів на тему «Сповідь – таїнство милосердя», «Гріх і милосердя в житті душпастиря», «Місіонер милосердя згідно Папи Франциска». 

У вівторок 10 квітня відбулась аудієнція Святішого Отця з душпастирями, котрим Папа надав свій мандат на особливу сповідь та Божественна Літургія в базиліці святого Петра.

Прес-служба єпархії.

 

Вибране із наук Папи до місіонерів Таїнства Примирення (Сповіді).

«Ми повинні визнати, що Боже милосердя не має меж і завдяки вашому служінню стає конкретним знаком того, що Церква не може, не повинна і не бажає творити жодних бар’єрів чи перешкод, які б ускладнювали прийняття Отцевого прощення . Послання, яке вони несуть у Христове ім’я, полягає в примиренні людей з Богом. Господь Бог потребує посланців, які б несли у світ Його прощення і милосердя. Христос довірив цю місію своїм апостолам, і життя тих, хто її здійснює, має бути співзвучне з цим посланництвом, адже «щоб бути співучасниками милосердної любові, ми самі маємо першими її пережити, маємо першими зазнати милосердя». Папа Франциск підкреслив, що дзеркалом справжнього Місіонера Милосердя є святий апостол Павло, який у минулому був «блюзніром, гонителем…» (1 Тим 1, 13), але отримав Божу благодать і став посланцем Божого милосердя. «Ключ до співпраці з Богом полягає в тому, аби завжди признавати, що Господь першим виявив до мене милосердя», — сказав Франциск. Папа дав деякі конкретні поради священикам, наголошуючи: ви повинні пам’ятати, що перший крок робить сам Господь. Якщо каяник приступає до Святої Сповіді, то це означає, що Божа благодать уже діє в його душі. Завдання священиків полягає в тому, щоб Божа благодать не була надаремною. Її потрібно підтримувати й дозволити, щоб вона звершилась. «Коли приходить до нас пенітент із чимось важливим і втішним, то ми знаємо, що маємо справу з першим плодом зустрічі, яка вже відбулася: зустрічі з любов’ю Бога, який своєю благодаттю відкрив його серце і зробив його готовим до навернення. Наше священицьке серце повинно помітити чудо, яке звершилося в житті людини, що зустріла Бога і вже пізнала дієвість Його благодаті. Це не було би справжнім примиренням, якби воно вийшло не з благодаті зустрічі з Богом, що передувала зустрічі зі сповідником», — наголосив Папа. Папа застеріг сповідників від такої поведінки, яка, замість наблизити людину до Бога, відштовхує її від Нього. Як батько з притчі про блудного сина, так і сповідник повинен з радістю приймати каяника, вдивлятись у його очі та слухати його слів, аби той зміг відчути любов Бога, який прощає, не зважаючи ні на що. «Не треба виставляти на випробування когось, хто вже визнав свій гріх і знає, де помилився, не треба випитувати про все. Ох ці сповідники, які питають, питають десять, двадцять, тридцять хвилин… “Як це було? І що?” Не треба випитувати там, де вже пішла діяти благодать Отця; не можна порушувати святого простору людини, в якому вона зустрічається з Богом», — вказав Папа.