У першу неділю після Пасхи, на Провідну неділю, єпископ Йосафат відвідав могили душпастирів, які служили на Буковині. Одразу після Божественної Літургії в катедральному соборі Успіння Пресвятої Богородиці, єпарх Чернівецький у супроводі адміністратора катедри отця Валерія Сиротюка прибули на «Руське» кладовище Чернівців – історико-культурний заповідник міста.

На цьому цвинтарі могили відомих буковинців, котрі в різні часи і епохи зробили свій внесок у розвиток національної культури, релігії, громадські діячі краю.

Християнський цвинтар разом із іудейським утворюють тут один великий пам`ятник історії міста. Площа Християнського некрополя складає понад 20 гектарів. Чимало пам'ятників та родинних гробниць є пам'ятками монументального мистецтва і становлять культурну цінність. Зокрема, це гробниця родини Кохановських, де похований багаторічний бургомістр Чернівців Антон Кохановський, почесний громадянин міста, надгробок на могилі Лазаря Михайловича вірного УГКЦ, мецената, який виділив кошти на пам`ятник «Пієта» на Центральній площі міста та заповів стипендії для талановитих гімназистів. Тут і гробівці наших вірних - відомого лікаря Залозецького, могила Ольги Кобилянської та Юрія Федьковича, Сидора Воробкевича. Історичну і духовну цінність некрополя складає і каплиця Буковинських православних митрополитів.

На центральній алеї кладовища - каплиця УГКЦ, в якій поховання родини жертводавців Самборських. У цій каплиці архієрей відслужив панахиду за всіх похованих на цьому цвинтарі, а опісля окропив свяченою водою родинну могилу отців Келистина Костецького, Теодора Максимовича, Юліана Сембратовича, Юрія Малимуки, Олександра Кадайського. Також владика Йосафат помолився біля могили Гузарів – за душі спочилих доктора Володимира Гузара та Ольги Гузар – відомої громадської діячки Буковини кінця ХІХ ст.- родичів, святої пам’яті блаженійшого Любомира Гузара. Наприкінці молитви владика Йосафат подякував та благословив пані Ніну Бурштинську, котра впродовж багатьох років доглядає могили священиків.

Антоній Ромко для прес-служби єпархії