Крехівський василіянський монастир Святого Миколая є не тільки 400 літнім свідком славної і терням увінчаної історії нашої Церкви, але й сучасником новітньої історії розвитку УГКЦ. Крехів - твердиня духу, місце, де шукаючи себе, знаходиш Бога. Шукаєш Бога, а натрапляєш на дорогу до свого начала. Крехів – це великий паломницький центр і осередок виховання молодих ченців.

Як і колись, так і тепер тисячі паломників з усіх куточків нашої країни, а також з-за кордону їдуть до Крехова, щоб скласти свої подячні молитви Господеві перед чудотворними іконами Верхратської Пресвятої Богородиці і святого Миколая.

В понеділок 30 квітня, батьки та діти недільної школи катедрального собору Успіння Пресвятої Богородиці з благословення преосвященного кир Йосафата, вирушили у дорогу з Чернівців до Крехова. Дорога туди й назад - близько 700 км. Крехів найвіддаленіша паломницька точка Західної частини Держави. Проте шкільна малеча та батьки були готові прийняти випробування дорогою з подякою Богові за вислухання паломницьких намірів. Кожен прочанин, ще задовго до подорожі склав собі три намірення – подяка, молитва за мир, приватний намір. Паломнитво недільної школи приготувала катехит пані Оксана Сиротюк, а духовний супровід здійснив адміністратор катедрального собору отець Валерій Сиротюк, котрий очолив прощу чернівецьких родин до Чудотворного Крехова. Цього дня 52 буковинців вперше доторкнулися до духовної твердині, святині галицького краю. Святий отче Миколаю, моли Бога за нас грішних.

Оксана Сиротюк.