З 8 по 10 червня 2018 року Божого у Львові відбувся I Всеукраїнський форум молодіжних лідерів та душпастирств Греко- та Римо-Католицької Церков, у якому взяли участь представники Товариства українських студентів-католиків «Обнова» з м. Чернівці, а саме: духівник – о. Руслан Боровий та заступник голови – Надія Цьомко. 

Метою форуму була, перш за все, єдність душпастирів та молоді обох обрядів, адже саме це є необхідною умовою ефективної праці на Христовій ниві.

Першого дня відбулася панельна дискусія на тему: «Якою є молодь, її потреби та очікування». Сучасна молодь є доволі різноманітною. Кожна молода людина постійно шукає себе, шукає істину, вона хоче конкретних відповідей на всі запитання. Під час дискусії було виголошено таку тезисну думку, що «душпастирі завжди мають бути з молоддю, при тому, залишаючись собою». Опісля, учасники мали можливість більше поділитися думками та досвідом під час праці в групах. На завершення першого дня Форуму молодіжних лідерів та душпастирств провели молитву в стилі Тезе.

Другий день форуму розпочали спільною Святою Літургією в Латинському Катедральному Соборі Успіння Пречистої Діви Марії з єпископом-помічником Львівської Архидієцезії владикою Едуардом Кавою, який під час проповіді закликав молодь бути живим свідченням для ближніх. Опісля відбулася друга панельна дискусія на тему: «Як Церква відповідає і може відповісти на потреби та очікування молоді».

Обговорення питань учасники продовжили в малих групах. Цього ж дня відбулася спільна зустріч Глави УГКЦ, Блаженнішого Святослава та єпископа-помічника Львівської архидієцезії РКЦ Едварда Кави OFMconv з відповідальними за працю з молоддю в єпархіях та дієцезіях. Паралельно проходив ярмарок організацій та рухів, під час якого лідери мали можливість представити свої організації та поділитися досвідом роботи в них, що було дуже пізнавально та цікаво для молодих людей. На завершення дня відбувся концерт гурту «SOFI BAND».

Неділя стала днем підсумків роботи форуму. Всі найважливіші думки та пропозиції було занесено до комюніке. Після Архиєрейської Божественної Літургії в храмі Святої Софії – Премудрості Божої, документ передали Блаженнішому Святославу, який пообіцяв представити його на Синоді Єпископів у Римі в жовтні 2018 року.

Надія Цьомко для прес-служби єпархії

Фото: Олена Кулигіна, Павло Ковальчук, Миколайко Мирославович