Свято хресних батьків на парафії катедрального собору в Чернівцях готували майже цілий рік. Тридцять малюків, котрим виповнилося вісім років ще в жовтні, були зараховані до окремого класу недільної школи Успенського храму. Вчилися діти, працював катехит, батьки старанно виконували поради вчителя пані Оксани Сиротюк. Кожен розумів, що десь там через короткий час наступить те таїнственне і омріяне, щось таке величне і урочисте – особиста зустріч з Ісусом.

Час минав швидко, діти зростали, міцніла віра, останні катехитичні іспити, останні приготування. На свято запросили всіх – і рідних, і друзів, і однокласників. Та найдорожчими гостями сьогоднішнього свята були хресні батьки. Це до них, до хресних сьогодні звертався в недільній науці єпископ Чернівецький владика Йосафат:  «Першим завданням хресних батьків є молитися за свого похресника. Бо саме ви взяли відповідальність за душу дитя. Співвідповідальність за духовний зріст. Колись Бог запитає, чи ваша дитина є при справах Божих – катехизація, Служба Божа, участь у житті Церкви. Дорогі хресні батьки, під час хрещення ви обіцяли, що відрікаєтесь від зла і обіцяєте жити у Христі. Ви підписалися під «угодою» співжити з Богом і нести відповідальність духовну за своїх похресників…». Напевне сьогодні не одне батьківське серце було схвильоване, розчулене, зворушене.

Мабуть сьогодні і правлячий Архієрей владика Йосафат також був зворушений, бачачи вперше оченята першопричасників Чернівецької єпархії. Владика Йосафат особисто причастив кожну дитину і кожного хресного батька та маму.

Співали діти, грали бандури, вервичкою до Ісуса приступали божі люди, хтось переживав потай, чи встигне посвятити віночки «Божого тіла» і тільки Святий Дух легенькою прохолодою миропомазував парафіян спекотної неділі.

Ну а після Літургії, як годиться святочний концерт, подарунки, квіти для духовенства та катехита, спільні світлини і дитячий гамір, і все це життя Живої Парафії.

Антоній Ромко для прес-служби єпархії.