30 червня до Гошівського монастиря отців василіан із різних куточків України чисельно з’їхалися вірні – члени товариств Апостольства Матері Божої, покровительки доброї смерті. З Чернівців на зустріч поїхали 25  членів молитовної спільноти парафії Чернівецької катедри. Адміністратор храму отець Валерій Сиротюк вранці благословив делегатів з’їзду та передав  через куратора спільнотою Володимиру Йовик сердечне побажання організаторам молитви у Гошеві - наступний ювілейний з’їзд молільників про добру смерть, провести  перед Чудотворною іконою Матері Божої Чернівецької.

Розпочався з’їзд о 15.00. Присутніх привітав о. Василь Білаш, голова Комісії у справах мирян УГКЦ. Відтак розпочалися моління та наука, яку виголосив о. Порфирій Шумило, ЧСВВ, духовний провідник товариства. Програма з’їзду охоплювала конференцію та свідчення учасників товариства.

Урочисту Божественну Літургію очолив ігумен Гошівського монастиря о. Вінкентій Слободян, ЧСВВ. Разом із вірними молився також координатор Апостольства молитви в Україні о. Терентій Довганюк, ЧСВВ, о. Порфирій Шумило, ЧСВВ,  та о. Натанаїл Штурмак, ЧСВВ, із Гошівського монастиря.

Опісля відбувся обхід навколо храму з Найсвятішими Тайнами і Молебень до Христа Чоловіколюбця.

Упродовж ночі у храмі тривали чування, які закінчилися на світанку 1 липня Божественною Літургією.

Довідка. Товариство Матері Божої, покровительки доброї смерті (інша його назва – Апостольство доброї смерті) з’явилося в 1490 р. у Франції. Культ, який офіційно затвердив папа Олександр VI, швидко поширився по всій Європі. В Україні (у західній її частині) товариство з’явилося в 30-х роках ХХ ст.

Основна мета товариства – добре приготування християнина до смерті. Члени місійного братства прагнуть випросити через молитву для вірних християн витривалість в освячуючій Божій ласці та добру і святу смерть, а для байдужих і закам’янілих грішників – ласку навернення.

за матеріалами www.osbm.in.ua