Чи ви коли-небудь проводили паралелі між сьогоднішнім святом - Різдвом Івана Хрестителя, і звичайним природнім явищем? Я якось над цим задумався і, виявилося, що можна побачити, як на природу накладається, так би мовити, релігійний зміст(або навіть навпаки - природа приготовляється до народження останнього пророка, за яким приходить Ісус Христос). 

Отже, це свято, яке ми відзначаємо сьогодні, 7 липня, за старим стилем припадає на 24 червня - день, починаючи від якого сонце починає помалу згасати . "Мені потрібно маліти, а йому рости..."- так каже про Ісуса Іван Хреститель. І цим самим він наче потроху відходить у тінь. А вже за півроку - 25 грудня (7 січня), коли ми маємо найменші світлові дні, народжується Сонце - Христос, який прийшов просвітити світ серед темної ночі. Сам день з тієї пори починає ставати більшим. 

Коли ми називаємо Івана Хрестителя Предтечею, йдеться про те, що він був якби голосом Слова (а Ісус Христос саме був Словом, яке воплотилося). За аналогією до сучасних днів, можна сказати, був його речником чи керівником департаменту інформації - говорив про Христа за його відсутності. 
Батько Івана Хрестителя - Захарія, походив із священичого роду, і раз на тиждень служив у храмі, а всі інші дні жив і працював як звичайні люди. І ось йому випав жереб увійти у святилище і кадити перед Божим престолом. Саме тут йому з'являється Ангел Господній і каже Захарії: "Твоя молитва вислухана. Твоя дружина Єлизавета народить". За те, що Захарія не повірив цьому, він був покараний тим, що не зможе говорити аж до народження дитини. А далі історія розвивається так. Єлизавета вже вагітна, І Марія приходить до своєї тітки Єлизавети. Але не для того, як ходять в гості сьогодні: поговорити, попити кави. Марія приходить допомагати Єлизаветі по господарству. І була тут аж до народження Івана Хрестителя. Коли Єлизавета зустріла Марію, Святе Письмо описує нам, що дитина в її лоні здригнулася, тобто від радості забігала чи заграла - так можна умовно це передати. Дуже часто, коли 24 червня сонця вже менше, воно в той момент наче бігає, здригається. Сонце, природа, Іван Хреститель радіє і приготовляється до приходу істинного світла – месії Ісуса Христа. А ми в цей святково літній день, чи зуміємо радіти новому життю, яке нам приносить наш Спаситель? Отож, приготуймо наше серце для Господа, який гряде (приходить) і прийти бажає до кожного з нас.