Все, що ми робимо у своєму житті, воно з’єднане в єдиний Божий проект. Проект, який йде далеко за межі цього світу і у земному житті нам може бути не зрозумілим. Але, власне, задля цього ми все в житті і робимо. Через те, що Марта спочатку не слухає Ісуса, який є воплоченим Словом, вона не має того світла, щоб це все збагнути і упорядкувати пріоритети.

Христос повторює двічі «Марто, Марто», і це означає, що Господь кличе її увійти в перспективу життя - того, яке пропонує Ісус Христос. Всередині свого серця Марта є поділеною, адже переймається такими різними справами. Ці справи навіть можуть бути добрими, але не мають єдиної мети і сенсу: вона не знає, куди йде. Займається собою, переймається проблемами цього світу, натомість не дивиться Божими очима: як Він ці справи бачить, оцінює і скеровує.

Ісус каже, що Марія вибрала єдину добру частку - слухати Слово Боже. І цим самим надати сенс усьому своєму життю, всім своїм справам, тобто, щоб зрозуміти, для чого вона має те чи інше робити. Бо якщо не має світла на початку якоїсь справи, якихось дій, то все решту не має сенсу, єдності і цілісності. Все охоплено поспіхом і хаосом. Взагалі, немає частки кращої чи гіршої, а є єдина вірна і правильна, як оця, яку вибрала Марія.

Марта не відповідає Ісусові. Марія просто мовчить. Та після слухання Слова Божого, можемо легко здогадатися, що вона взялася допомогти сестрі Марті, але з радістю і любов’ю, з жертвою і служінням. І пізніше, що б вона не робила, вона вже знає, що робитиме все на Славу Божу, і це має великий сенс в очах Господа. Про це читаємо вже в 15 главі від Луки, коли Марія намастила ноги Ісуса пахучою оливою з нарду, тобто, віддала все найкраще, що мала задля любові до Господа. І це світло - світло розуміння, воно приходить тільки через слухання Слова Божого, просвічує і дає силу нам вибирати єдиний і вірний шлях. Отож знайдімо час, щоб слухати, почути та отримати Боже бачення для всіх наших справ і дій.

Роздуми преосвященного владики Йосафат Мощич над Євангелієм від Луки, 10:38-42;11:27-28.

(Світлина із нічних чувань у селі Крилосі).