Качіка – село у Сучавському повіті Румунії, тут з давніх давен дружньо проживають румуни, українці та поляки. Назва села походить від  українського слова   «качка». Є в Качиці римо-католицький санктуарій Пресвятої Богородиці, румунська православна церквиця та наша Святоуспенська парафія УГКЦ. Гостей з України в Качиці чекають завжди. Кожен приїзд невеличкої делегації з України – це свято, а приїзд єпископа з вірними це вже історична подія.

15 серпня 2018 року єпископ Чернівецький преосвященний Йосафат (Мощич) разом з вірними катедрального собору (два автобуси) відбув в одноденну прощу українськими стежками до Успенської парафії УГКЦ Румунії в містечко Качіка. Парох громади всечесний отець Николай Николаїшин, декан Буковинського деканату УГКЦ в Румунії, сердечно просив єпископа з України молитовно підтримати українців Румунії. Владика Йосафат прийняв запрошення і одразу дав розпорядження адміністратору катедри організувати спільну духовно-культурну програму. На  Архієрейську Службу Божу до Качики прибули 11 душпастирів, які обслуговують українські парафії Румунії на чолі з генеральним вікарієм всечеснійшим отцем Михайлом Дубовичем. Супроводжував Божественну Літургію хор «Осанна» Чернівецького катедрального собору. Після молитви та храмового обходу святині на парафіян та гостей чекала мистецька програма, яку з боку Румунії приготували Союз Українців Румунії, а з України на свято до Качики владика Йосафат запросив Народних артистів України дует «Писанка» Оксану Савчук та Івана Кавацюка. Доречи, українські співаки тут в Румунії добре відомі і не тільки українській публіці. Українських пісень того дня не бракувало. Це єдине чого нам ніколи не бракує. Наспівались досита і під час смачної гостини. А ось, що справді заслуговує на запис в книзі рекордів, так це виконання пісні у 100 голосів «Реве та стогне Дніпр широкий» на вірші Тараса Шевченка. Цю пісню владика Йосафат з українцями заспівали на глибині близько 100 метрів у соляній шахті. У Качіці, австрійський уряд ще у 1817 році розпочав інтенсивний і ефективний процес видобутку солі. Сіль використовували у вигляді блоків і перше приміщення внаслідок видобутку кам'яної солі з'явилося на глибині 27 метрів. Соляні шахти сьогодні в Румунії є все більш популярними туристичними маршрутами, а властивості сольового повітря привели до виникнення спелеотерапії і кліматотерапії, лікування під землею, в печерах і соляних шахтах. Тут в Качиці під землею є соляні басейни, великі павільйони, спортивні зали і каплиця куди охоче приходять українські паломники.

«Ще треті півні не співали, Ніхто нігде не гомонів», тільки щасливі українці Качики проважали своїх за кордон. Молились, співали, прощались і знову єднались в одну українську родину Нескореної Церкви. А владиці Йосафату сердечно дякуємо, що хоч на один день зібрав нас буковинців своїм посохом в єдину християнську родину.