Нічні чування біля Чернівецької чудотворної ікони Матері Божої «Надія безнадійним», які відбуваються у катедрі Успіння Пресвятої Богородиці кожної третьої суботи місяця, уже стали доброю традицією та нагодою для духовного зросту не лише молільників-буковинців, а й паломників із інших міст. Цього разу чування проходили в ніч Преображення Господнього і розпочалися Архиєрейською Вечірньою.

Адміністратор храму, отець Валерій Сиротюк підготував науку, в якій наголосив про значення прощення у житті християнина. «Для нас Преображення починається з прощення. Щоб змінитися треба пробачити своєму ближньому. Це справді велика робота над собою. Але прощення це фундамент, на якому згодом постануть віра, любов і надія».

Протягом ночі, всі спільно молилися Богородичні Вервиці, вірні мали можливість прикластися до чудотворної ікони Матері Божої. Згодом священики прочитали молитви на оздоровлення, благословляли прочан святим миром, а Преосвященний Владика Йосафат - покладанням рук.

Під час богослужіння до вірних із пастирським словом звернувся Архиєрей: «Вартість Преображення Господнього важко оцінити. Високо на горі сталося явлення Божественної величі і слави Христа. Ісус показав свою ідентичність Сина Божого, яка була схована під вуаллю людськості, показав себе таким, яким Його бачить Небесний Отець. І ми можемо побачити Ісуса іншими очима, але для того потрібно залишити пріоритети цього світу, його гамір, заглибитися в себе, попросити у Бога цього бачення». Також єпископ закликав усіх з любов’ю преображати кожен свій день, своє служіння і середовище. Просити у Марії відкрити наші серця, щоб Божа любов могла перемінити їх.

Опісля Архиєрейської Літургії відбулося освячення цьогорічного щедрого врожаю плодів літа. Завершилися нічні чування уділенням повного відпусту прочанам та Архиєрейським благословенням.

Прес-служба єпархії