28 серпня, о 10.00,  запрошуємо всіх вірян, чернівчан та паломників на урочисту Архиєрейську Літургію з нагоди свята Успіння Пресвятої Богородиці, яку  очолить владика Йосафат (Мощич). 

На храмове свято  у Катедральному соборі  Успіння Пресвятої Богородиці відбудеться три Літургії. Розклад богослужінь  буде наступним: 

7:30 - Свята Літургія;  9:00 – Утреня;  10:00 – Архиєрейська Літургія, по закінченні якої - проголошення декрету з Ватикану  про надання Папою Римським Франциском повного відпусту Чернівецькій чудотворній іконі «Надія безнадійним», уділення  всім повного відпусту;  12:00 – освячення води; 12:30 – обід для духовенства та прочан; 17:30 – Вечірня; 18:00- Свята Літургія, уділення повного відпусту.

Цього року храмовий день стане особливим,  і навіть історичним, не лише для парафії Катедрального собору Успіння Пресвятої Богородиці, а й для  всієї Чернівецької єпархії УГКЦ.  Наш храм, головний храм греко-католиків Буковини, який невдовзі відзначить  200-ліття, вперше святкуватиме такий урочистий день зі своїм  єпископом. 

Коли владика Йосафат (Мощич), правлячий архиєрей Чернівецької єпархії УГКЦ, був інтронізований у листопаді минулого року на єпископську катедру у столиці Буковини,  змінився і статус Успенського собору – він став Катедральним.  Також з липня цього року Чернівецька чудотворна ікона «Надія безнадійним» отримала особливе визнання від Папи Римського Франциска: він надав їй повний відпуст. А це означає, що до Чернівецького Катедрального собору приїжджатимуть паломники. З такими радісними новинами Успенський собор зустрічає цього року свій храм. І зустрічає його з особливим заступництвом Богородиці: адже надання Чернівецькій іконі повного відпусту – це велика подія у житті єпархії. Також до 28 серпня заплановано завершити розпис святилища, отож церква отримає нове обличчя, гідне Катедрального собору.

Одразу після того, як відбулося проголошення Чернівецької єпархії та інтронізація першого єпископа, владика Йосафат  започаткував кожної третьої суботи місяця нічні чування біля Чудотворної ікони. А у березні  2018 року звернувся до Апостольської столиці  з проханням надати повний відпуст цій іконі. У липні надійшла відповідь:  декрет про надання іконі повного відпусту.

Урочисте проголошення цього  декрету відбудеться після  завершення Архиєрейської  Літургії на храмове свято в  Катедральному  соборі. Відразу ж  всі люди, які побували на сповіді, взяли участь у Службі Божій,   приймуть Святе Причастя та помоляться перед  Чернівецькою чудотворною іконою молитви «Отче наш», «Богородице Діво», «Вірую» в намірах Святішого Отця, отримають повний Папський відпуст.

Такий  відпуст уділятиметься прочанам  кожної третьої суботи місяця під час наших нічних чувань (початок о 21.00) та  на всі Богородичні  свята.

Незважаючи на те, що про Чернівецьку Богородицю знають по всій Україні  і навіть за її межами, історичних  ж відомостей про саму  ікону, на жаль,  не збереглося. Відомо тільки, що свій притулок на Буковині вона знайшла  на початку 18 століття. 

Довгі роки Чудотворна ікона «Надія безнадійним» знаходилася  у бічному престолі, про це свідчать давні фото. Тому невдовзі ікона, яку планують відреставрувати, повернеться на своє місце. А для всіх вірян,  паломників, туристів, чернівчан у соборі відкриються бічні двері – з вулиці, які ведуть одразу до Богородиці.