Владика Йосафат (Мощич) взяв участь у роботі Ради Церков Чернівецької області. Головуючий на зборах – представник РКЦ всесвітліший отець Анатолій Шпак на початку засідання звершив молитву про заступництво Боже та провід Святого Духа для спільних рішень Ради. До порядку денного представники Церков та релігійних організацій краю включили чотири головні питання:
1.Щодо питань охорони культурної спадщини.

2.Інформація щодо процесу створення в Україні Єдиної Помісної Православної Церкви та надання томосу патріархом Константинопольським Варфоломієм, яким проголошується автокефалія Української Православної Церкви.3.Щодо законодавчих змін у сфері державної реєстрації статутів релігійних організацій.
4.Щодо святкування Дня Біблії у м. Чернівцях.
Представник відділу охорони культурної спадщини Чернівецької ОДА представив існуючі нормативи та порядок вивезення за межі України творів релігійного мистецтва, які представляють духовну та мистецьку вартість.
Онуфрій, Архієпископ Чернівецький і Кіцманський УПЦ КП. Єпископ ознайомив присутніх з процесом отриманням томосу. Також владика Онуфрій висловив тривогу щодо небезпеки провокації з боку третіх сторін після отримання томосу щодо захоплення громад та майна під купол нового утворення. Єпископ Онуфрій висловив побажання, щоби з боку всіх Церков був підписаний мораторій на будь-які переділи майна Церкви, що і зробили очільники всіх конфесій.
Рада уважно вислухала представника УПЦ КП та прийняла спільне відкрите звернення щодо збереження міжконфесійного миру в Україні та в Чернівецькій області зокрема.
Єпископ Чернівецький преосвященний Йосафат наголосив, що УГКЦ жодним чином не бере участі в процесі отримання Православною Церквою томосу та зауважив, що на місцевому рівні вірні та духовенство потребують сьогодні толерантного ставлення один до одного та християнської любові між Церквами нашого міста.
Про законодавчі зміни в сфері державної реєстрації статутів релігійних організацій шановних учасників зібрання інформував пан Сергій Бухаров – керівник відділу в справах релігії ЧОДА.
Про святкування Дня Біблії у м. Чернівцях інформаційне слово мав старший пресвітер Чернівецького обласного об’єднання Української Церкви Християн Віри Євангельської Петро Карпов. Рада заслухала інформацію та вирішили святкування провести в травні 2019 року. Преосвященний Йосафат запропонував зібранню спільно розробити програму святкування Дня Біблії та подати на затвердження Ради. Пропозиція була підтримана одноголосно.
Наступні збори Церковної Ради відбудуться під головуванням представника Церкви Адвентистів Сьомого Дня.