У ніч з 20 на 21 жовтня відбулися жовтневі нічні чування, які відбуваються у Катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці кожної третьої суботи місяця. Їх відвідали численні прочани з Чернівецької та Івано-Франківської областей.

Розпочалися чування з Архиєрейської Вечірні. Опісля I науку виголосив о. Юрій Сахарчук, парох церкви Покрови Пресвятої Богородиці у смт. Глибока. У своїй проповіді отець Юрій наголосив на важливосіт уваги до своїх думок. «Хто є Господарем моєї голови? Що є джерелом думок? Наше серце». Серце у біблійному розумінні є центром людини. «Дай сили, Господи, пустити тебе в моє серце».

Також о. Роман, парох храму Зіслання Святого Духа в м. Новоселиця, у ІІ науці нагадав, що наші думки формують нашу поведінку. Думки стають початком, або чогось доброго, або злого. «Поведінка людини у церкві і поза нею є кардинально різною, що не є правильним. Не можна бути вірним у великому, не будучи вірним у малому».

Упродовж ночі всі спільно молилися вервицю до Богородиці. Молитву провадили паломники з Прикарпаття та спільноти Катедрального собору. Учасники чувань мали можливість прикластися до чудотворної ікони Матері Божої. Згодом священики молилися за оздоровлення хворих, благословляли прочан святим миром, а владика Йосафат покладав руки на паломників.

Завершилися нічні чування Архиєрейською Божественною Літургією.В гомілії на євангельське читання – притчу про сіяча – владика Йосафат навчав: «Хоч Сіяч – це сам Спаситель і слово Його – якісне зерно, все ж урожай залежить від ґрунту. Земля – сама людина – душа і серце. А ми маємо тверде серце, перетоптане гріхами, тому диявол приходить і забирає його».

Птахами у притчі є те, що забирає у нас можливість мати зв’язок з Богом. Інше зерно падає на кам’янисту землю, швидко зростає, але сонце спалює його, бо немає глибини, немає кореня. І ми маємо у серці такі ділянки, куди падає Слово Боже, але залишається на поверхні.

Зерно на ґрунті з терням – це життєва постава, коли хочемо євангельські цінності заглушити щоденними клопотами.

Те, яке впало на добрий ґрунт – вродило плід, який більший у сотні разів.

«Всі 4 типи ґрунтів є одночасно у кожному з нас. І ті ділянки, які затверділі, треба переорати, забрати каміння, гілля. Інколи Господь дозволяє якійсь ситуації прийти у наше життя, щоби переорати наше серце, розм’якшити його, зробити пухким. Потрібно такі ділянки віднайти і у мирі прости Богородицю змінити їх».

Завершилися нічні чування уділенням повного відпусту прочанам та Архиєрейським благословенням.