Товариство Українських Студентів-Католиків (ТУСК) «Обнова» 10 листопада відзначило 20 років своєї діяльності у Чернівцях.

Святкування розпочалося Архиєрейською Божественною Літургією в Катедральному Соборі Успіння Пресвятої Богородиці. Владика Йосафат подякував Товариству за активну місійну працю в академічному середовищі Чернівців та заохотив ще більше довіряти себе Господеві, від Якого остаточно походить успіх праці навіть при відсутності великих засобів. Після Літургії четверо нових дійсних членів склали присягу на вступ до Товариства. На завершення єпископ освятив ікону блаженного священномученика Миколи Конрада, який був першим духівником Товариства Обнова у 1930-1937 роках у Львові. Ікона написана одним із членів Обнови Віктором Мельником та його батьком.

Опісля в медіа-центрі Belle Vue була проведена конференція «Покликані до Обнови». В першій частині конференції звучали доповіді, що стосувалися життя в Обнові.

Ірина Микитюк, перша голова Обнови у Чернівцях, під час доповіді, зокрема, говорила про те, наскільки важливо усвідомлювати, чого ти хочеш від спільноти, в якій ти береш участь.

Колишній голова Обнови в Івано-Франківську, о. Василь Германюк, підкреслив, що головною і першою ціллю обновлянина є обнова самого себе і тільки оновлена людина може допомогти іншим простувати шляхом Обнови.

Тарас Кривецький, президент Ради Федерацій Товариства Обнова, доповідав про одну з ключових актуальних проблем – потребу формації, брак системності в особистому розвитку в Товаристві. Тарас наголосив на потребі «Формаційного плану обновлянина» – документі, який би доповнював Правильник, згідно з яким кожен член Товариства може отримати відповідні знання та визнання в ТУСК Обнова. Над таким планом зараз працює Рада Федерації Товариства Обнова.

Іван Щурко, один із головних відроджувачів Обнови в Україні на початку 90-х, у своїй доповіді підкреслив, що раз вступивши до Товариства Обнова, особа залишається обновлянином назавжди, бо участь у Товаристві формує цінності, з якими живеш до кінця життя. Багато людей, які були членами Товариства у 30-40-х роках минулого століття, з гордістю згадували у своїх біографіях про те, що вони були обновлянами.

Віктор Мельник, автор ікони блаженного священномученика Миколи Конрада, розповів про те, як писав ікону, які елементи ікони є важливими і чому.

Отець Юрій Блажиєвський, СБП, духівник Товариства Обнова у Львові, у своїй доповіді говорив про роль духівника у Товаристві, про те, що його покликанням є бути тим, хто дбає за духовний розвиток членів Товариства, запобігає «перегоранню», заохочує до діяльності.

У другій частині конференції всі учасники працювали над вирішенням одного із 3 питань: шляхи залучення до Товариства; пошук нових ідей та ресурсів; Обнова – громадська чи релігійна організація?

Наприкінці конференції учасники представили групові напрацювання та підбили підсумки конференції.

Завершилося святкування вечірньою забавою, привітаннями, танцями, співами та пригощаннями.