Єпископ Чернівецький преосвященний Йосафат Мощич молитвою відкрив всеукраїнські вшанування українського композитора і поета, Героя України Володимира Івасюка.

4 березня легендарному українському композитору, який народився на Буковині, могло виповнитися 70 років. Святкування роковин запланували в Кіцмані, Чернівцях та Львові, де жив Володимир.

У понеділок родина Івасюків, чернівчани, представники влади та громадські діячі зібралися у меморіальному музеї Володимира Івасюка, що в Чернівцях. В переддень ювілею композитора в музеї завершили ремонт, тож родинна квартира сьогодні була особливо гостинною.

Захід відкрив молитвою преосвященний владика Чернівецької єпархії УГКЦ Йосафат Мощич. Єпископ запросив всіх до спільної молитви, яка завершилась спільним «Вічная пам'ять».

«Люди і герої помирають,  а те, що вони робили з любов’ю, живе вічно. А пісні композитора написані із серця, тому мають таку популярність», – сказав єпископ.

Урочистості відвідав також третій Президент України Віктор Ющенко із дружиною Катериною. Саме за його каденції композитору посмертно присвоїли звання «Герой України».

Під час заходу відбулось відкриття колекції картин із портретного проекту «Обрані часом» народного художника України Володимира Слєпченка, який також приїхав на Ювілей Володимира Івасюка. Преосвященний Йосафат поспілкувався з Народним художником та подякував автору за високе мистецтво.

Цього ж дня пообідді владика Йосафат у супроводі духовенства відвідали Ювілейний концерт присвячений 70-и річчу від дня народження В.Івасюка, який відбувся в обласному музично-драматичному театрі ім.Ольги Кобилянської. Українське національне свято пісні відбулось за участю іменитих Народних Митців України, котрі з’їхались до Чернівців звідусіль.  

Родина Івасюків подякували первоєрарху Чернівецькому за підтримку та молитву, а владика Йосафат всім членам пісенної родини уділив своє Архиєрейське благословення.