В Чернівцях на станції Чернівці-Північна ще в 90 і роки місцеві патріоти спорудили пам’ятний знак жертвам політичних репресій. Сьогодні 13 червня городяни прийшли на це місце, щоб пригадати жахливе комуністичне свавілля, яке розпочалося у ніч з 13 на 14 червня 1940 року. З цієї станції в далекі сибіри вивозили товарняками місцеве українське населення. На згадку про трагедію біля пам’ятного знаку відбулася поминальна панахида за жертвами масових депортацій буковинців до Сибіру.

Єпископ Чернівецький УГКЦ благословив синкела єпархії протоієрея отця Валерія Сиротюка на молитовну участь у траурному мітингу. Після спільної молитви духовенства УГКЦ та УПЦ КП виступали живі свідки – діти депортованих родин. Цього ж дня траурна процесія направилась до місця поховання сотень буковинців на «Руський» цвинтар, де всечесний отець Валерій Сиротюк перед хрестом «Жертвам комуністичних репресій» відслужив панахиду за убієнними та виголосив поминальне слово.

Довідка.

На території Чернівецької області в 40-х роках минулого століття проживало 1553 сім’ї активних членів «нерадянських політпартій» з кількістю членів сімей 5115 осіб. Після «чисток» 1940 року у нашому краю від «класово-ворожих» та «соціально-небезпечних елементів» на початку 1941 року перед каральними органами стояло завдання – вивезти за межі області всіх неблагонадійних. Депортації проходили у два етапи – перший відбувся 23 травня, другий – 13 червня. Основна маса депортованих у травні була з Садгірського, Чернівецького, Глибоцького та Сторожинецького районів. Тільки у період передвоєнної «совєтизації» на Буковині було репресовано і депортовано за облікованими архівними матеріалами майже 11 тис. громадян.