23-24 серпня 2019 року преосвященний владика Йосафат (Мощич) у супроводі духовенства та мирян Чернівецької єпархії взяли участь у святкуванні 28 річниці з дня відновлення Незалежності України. В п’ятницю, 23 серпня, владика Йосафат (Мощич) у супроводі синкелів єпархії о. Валерія Сиротюка та о. Василя Гасинця разом з вірними УГКЦ взяли участь у святочній ході із розгорнутим українським прапором.

В цей день на Центральній площі міста урочисто підняли державний стяг. Традиція піднесення державного прапору в Україні на загальнодержавному рівні – День прапора – започаткували у 2004 році.

Наступного дня, 24 серпня, о 9:00 в Катедральному Соборі Успіння Пресвятої Богородиці преосвященний владика Йосафат очолив подячну Божественну Літургію за Незалежність України із призиванням Духа Святого на українське військо, яке захищає і служить Державі, і українському народові. По завершенні Служби Божої єпископ процесійно з духовенством та вірними вийшли до пам’ятника Буковинському Куреню – українській добровольчій військовій частині ОУН, – де відбулось покладання квітів разом із представниками влади міста та області. А від Куреня святковою ходою під звуки оркестру хода рушила до Центральної площі Чернівців. Там влада, громадськість, представники Церков приклонилися перед Великим Кобзарем та запалили лампадки перед стелою загиблих Героїв АТО/ООС, які своє життя поклали за незалежність і цілісність України.

Близько полудня єпископ Чернівецький УГКЦ кир Йосафат очолив панахиду на могилах Героїв Небесної Сотні та загиблих в АТО/ООС у співслужінні духовенства УГКЦ та ПЦУ. Молитва відбулась на центральному кладовищі Чернівців.
Слава Україні! Героям Слава!