12 жовтня у Чернівцях в рамках З’їзду Молоді Чернівецької єпархії відбувся Форум Відповідальних Людей на тему: «Молодь, кар'єра, досягнення: історії відповідального успіху».

Такий Форум – це унікальна платформа для знайомства, комунікації, натхнення та започаткування спільних проектів для громадських активістів, представників духовенства, бізнесменів, волонтерів, студентів, та просто відповідальних людей України.

Метою Форуму було показати молоді моделі відповідальності та служіння у різних сферах суспільного життя на прикладі особистого досвіду провідних діячів та налагодити співпрацю молодіжних лідерів, громадських діячів, представників органів державного управління для розробки і реалізації нових можливостей співробітництва в новому форматі.

Такі зустрічі не перевертають життя на «до» і «після», це місце де вчать мистецтву малих, але ДІЄВИХ кроків. Тут знайомляться, діляться досвідом і надихають.

Відповідальність – це завжди серйозно, а для когось і страшно. Але нічого складного, ми щодень стикаємося з нею вдома, в університеті, на роботі. Це важливо бути відповідальним за своє життя, за своє оточення, за наше спільне майбутнє.

Саме на «Форумі відповідальних людей» учасники панельної дискусії ділилися власним досвідом і обґрунтували важливість освіти у досягненні мети.

Вища освіта – це пріоритет. Це привілей, вона відкриває 1000 шляхів, а який, то вже ви обираєте самі!

Українська освіта - це НЕ настільки погано, як про неї кажуть, просто вона, як і вся країна, переживає важкий стагнаційний період. Але тим не менш, як і українська освіта, так і Гарвардський університет, Кембріджський чи ще якийсь, всі вони страждають однією великою помилкою - вони вчать знати, але вони не вчать критично мислити і аналізувати.

"Ви вирішуєте тест і ставите галочку, бо ви знаєте відповідь, а не тому що ви її розумієте і аналізуєте," - Ярина Лазарук.

"Що треба сьогодні, щоб бути успішним завтра?! - Дуже просто, треба навчитись думати, мислити і треба навчитися вчитись.

Не бійтесь задавати запитання, бо якщо будеш мовчати і боятися спробувати, то, по-перше, про тебе ніхто не буде знати, а, по-друге, ти нічого не навчишся! Будьте сміливим, не бійтеся помилятися, тому що помилки ведуть до успіху, а якщо нічого не робити, то на помилках все і закінчиться," - Пауль Пшенічка.

"Потрібно мати деякі специфічні навички, бути кращими за інших, щоб відрізнятись.

Розвиток – це не те, у що вкладають гроші, а те, у що вкладають зусилля!" - Олександр Славський.

Марта Левченко на Форум Відповідальних Людей - Чернівці: «Бідність є найбільшою хворобою. Таких людей ніде не хочуть бачити, вони не мають права голосу, до них не ставляться як до людей.

Ми – як хвилі один для одного. Штовхаємо інших вперед до мети».

о. Василь Гасинець на Форум Відповідальних Людей – Чернівці: «Людина, що не має успіху в Божих заповідях, не може бути успішною. Людина – соціальна істота. Мала дитина не виживе без допомоги інших. Найголовнішим завданням служіння людини іншій людині - передати Бога».