Згідно з декретом про скликання Патріаршого Собору (Вих. ВА 18/433 від 13 грудня 2018 року Божого), 26-29 серпня 2020 року у Львові відбудеться VІІ сесія Патріаршого (Всецерковного) Собору УГКЦ на тему «Еміграція, поселення і глобальна єдність УГКЦ», який скликає Блаженніший Святослав. Головне гасло Собору – «Церква завжди і всюди з Тобою». Ця сесія Патріаршого Собору, на думку Блаженнішого Святослава, буде інструментом, який допоможе сформулювати стратегію УГКЦ на наступне десятиріччя.

Патріарші та єпархіальні собори є не тільки дорадчим органом Предстоятеля та Синоду УГКЦ, чи єпархіального єпископа, відповідно, але й виражають повноту і єдність всіх членів нашої Церкви. Основною думкою соборів є спільний пошук механізмів будування нашої єдності в її парафіяльному, єпархіальному, митрополичому та глобальному вимірах.

В рамках приготування до Патріаршого Собору кожна з єпархій УГКЦ, як в Україні, так і поза її межами, проводить єпархіальні собори. І сесія Єпархіального Собору Чернівецької єпархії відбудеться 26-27 жовтня у м. Чернівці при Катедральному Соборі Успіння Пресвятої Богородиці. Участь у ньому візьмуть усі представники духовенства, а також по 2 мирян з кожної парафії та по 5 мирян із парафій м. Чернівців.