26-27 жовтня відбувся І Єпархіальний Собор Чернівецької єпархії.

Темою Собору була «Еміграція, поселення і глобальна єдність УГКЦ». Він є частиною приготування до Патріаршого Собору, який відбудеться 26-29 серпня 2020 року у Львові.

Єпархіальний собор відкрився 26 жовтня Архієрейською Божественною Літургією, яку очолив преосвященний владика Йосафат. На завершення Літургії канцлер єпархії зачитав декрет проголошення відкриття Собору. Делегатів Собору привітав Іван Гаврилович Чернушка – секретар Ради Церков Чернівецької області.

Делегатами на Собор були представники мирян із кожної з 20 парафій Чернівецької єпархії та усі священики єпархії.

Після Архієрейської Божественної Літургії та перерви на каву розпочалася сесія доповідей. Пані Галина Абрам’юк виступила з темою «Церква завжди з Тобою», владика Йосафат з темою «Для вас я єпископ, з вами я християнин», о. Валерій Сиротюк з темою «Сопричастя з єпископом Риму – ідентичність і місія нашої Церкви», пан Нестор Мизак з темою «Екуменізм УГКЦ в умовах релігійної свободи» та о. Руслан Боровий з темою «Душпастирство молоді у вищих навчальних закладах на місійних теренах Буковини».

Від так відбулася праця в 4 групах, в яких делегати Собору роздумували над такими питаннями: «Як наша Церква сьогодні відповідає на пастирські потреби вірних в Україні, зокрема, в нашій єпархії?», «Якою є різниця між загальним числом наших вірних і кількістю, яку ми приймаємо на наших недільних Богослужіннях, і що потрібно зробити щоби зменшити цю різницю?», «Як наша Церква сьогодні відповідає на пастирські потреби вірних в Україні, зокрема, в нашій єпархії?», «Наскільки мережа наших церковних структур (церков, місійних осередків, «Карітасів», місіонерів, виїзних місійних груп (отців і мирян) з євангелізацією) відповідає місцям реальної присутності наших вірних? Як реформувати наші структури задля кращої євангелізації та служіння людям?».

На завершення першого дня Собору секретарі представили напрацювання груп, які були прийняті Собором і направлені до комісії (оргкомітету) Собору для доопрацювання та підсумкової редакції. Резолюції Єпархіального Собору будуть передані в Секретаріат Патріаршого Собору.

Також Єпархіальний Собор подав правлячому архієреєві кандидатів на затвердження для участі в Патріаршому Соборі 2020 року.

27 жовтня, у неділю, Архієрейською Божественною Літургією урочисто завершився Єпархіальний собор Чернівецької єпархії.

Символічно, що в часі Собору наші друзі римо-католики святкували 125-річчя освячення храму Найсвятішого Серця Ісуса у Чернівцях. Преосвященний владика Йосафат також взяв участь у святкуванні і співслужив Божественну Літургію з владикою Мечиславом Мокшицьким, Архієпископом Львівським РКЦ.