В неділю, 26 січня, вперше у Чернівецькій єпархії відбулася благодійна вечеря з єпископом Чернівецьким Йосафатом «Преображаймо світ разом», яку відвідало понад 250 людей. Під час благодійного вечора було зібрано 691 000 гривень, 2 010 доларів та 550 євро пожертв на розвиток п’яти проектів єпархії: будівництво двох храмів УГКЦ в м. Чернівці та розвитку трьох осередків Благодійного Фонду «Карітас».

Вечір розпочався з благословення та короткого звернення владики Йосафата Мощича: «Я зрозумів, що більшість людей думає, що вони нічого не вирішують. Господь думає інакше. Він дає таланти, щоби ними ми преображували світ. Бог любить особисто кожну людину, завжди пам'ятає кожного з вас. Дякую Господу, що подав таку думку зібрати нас усіх. Я запросив вас, щоби познайомитися з вами, і щоби ми усі разом стали співучасниками Божих змін. Щоби писали разом історію, яка нас перемінює».

Потім канцлер єпархії о. Руслан Боровий та економ о. Василь Стефанко представили звіт діяльності єпархії за два роки її існування, після чого було представлено п'ять проектів єпархії.

Проект храму Верховних апостолів Петра і Павла на вул. Винниченка представив о. Валерій Сиротюк, який і є відповідальним за зведення святині. Присутні переглянули відеоролик, що презентує історію греко-католиків, які проживають у частині міста, де має постати новий храм.

Проект храму Преображення Господнього на вул. Героїв Майдану, де відповідальний за будівництво о. Василь Гасинець представлений короткою відеопрезентацією про історію отримання ділянки і її перспективи.

У перерві між виступами мистецьку програму презентували театр-студія «Гердан» та народні артисти України дует «Писанка».

Також було представлено БФ «Карітас» м. Чернівці, директором якого є о. Василь Гасинець, та осередки, які діють в м. Хотин (відповідальний о. Юрій Перхун) та у м. Новодністровськ (відповідальний о. Михайло Лозанчин).

Після усіх презентацій до присутніх звернувся губернатор Чернівецької області Сергій Осадчук: «Маємо збагнути, що нічого спроможнішого робити добрі справи немає, як людська воля. Дилема полягає в тому, що часто ми заявляємо одне, а в щоденному житті діємо інакше. Як синхронізувати ці два компоненти? Ми тут сьогодні радіємо, бо стали співтворцями великої справи. Давайте мати тісний діалог, щоби спільно, без розділень, працювати над соціальними проектами, аби вони були якісно зреалізованими».

Наступним мав слово о. Любомир Іваночко, який коментував уривок зі Святого Письма про помноження хліба: «Кожен із нас є спрагнений справжнього хліба життя. Колись ми постанемо перед небом, і тоді будуть важливі не скарби цього світу, а те, чи мав хліб життя. Сьогодні Господь запрошує нас до Божих справ, аби обдарувати нас радістю. Кожен з нас має хліби, менше чи більше. Господь прагне, аби ми стали Його руками у справі ділення дарами. Ми нічого не втратимо, навпаки - Господь помножить їх ще більше ніж сподіваємося».

На завершення владика Йосафат благословив і розділив різдвяну просфору і подякував усім присутнім за те, що «стали співпричасниками радості у творенні Божих проектів».

Дякуємо усім причетним до організації благодійної вечері, а також гостям, спільно з якими ми можемо преображувати світ.

Якщо Ви бажате підтримати Чернівецьку єпархію у справі завершення будівництва храмів, осередків БФ «Карітас», та становлення покликання наших семінаристів, нижче подаємо наш рахунок.

Банківські реквізити єпархіяльного управління:
Р/Р UA 413808050000000026002609957
МФО 380805
ЄДРПОУ41965558