Соборною Архиєрейською Літургією в Успенському Катедральному соборі розпочались духовні реколекції для священиків Чернівецької єпархії. З 25 по 27 грудня 2017 року будуть тривати духовні науки, які приготував для священиків відомий бібліст, викладач УКУ – отець доктор Юрій Щурко. Владика Йосафат заздалегідь запросив отця реколектанта до Чернівців зі Львова, щоб приготувати священичі душі до зустрічі з Вифлиємською Дитиною. На Божественній Літургії єпископ виголосив науку в котрій застановився на трьох аспектах. Перший це слова Христові: «Стережіться фарисейської закваски».

Тут владика зробив наголос на тому, що хоч Христос і картає своїх учнів кажучи «Невже ви іще не розумієте й не тямите ? Невже у вас іще нечуле серце?  Маючи очі – не бачите? Маючи вуха – не чуєте?»  (Мр.8.17-18), проте Вчитель не відкидає своїх учнів від своєї любові. «Служіння Богові потребує цілковитої жертви, повної самовіддачі, так само, як Бог цілковито себе віддає кожному з нас», продовжив Архієрей. У другому аспекті науки владика Йосафат застановився на хлібі, про який Ісус розмовляє із своїми учнями. На думку єпископа в цьому євангельському уривку (Мр.8,11-21), Христос вказує, що Він є тим хлібом, який вгамовує голод, саме тому ще раз Ісус пригадує два чудесні помноження хлібів своїм учням. Третя думка науки Правлячого Архієрея: «Просіть у Господа мудрості, а не розуму, щоб пізнати Його у Божому Слові та Святій Літургії. Просімо про оздоровлення пам’яті людської. Людська пам'ять зберігає досвід. Вчіться на помилках людських і досвіді Церкви. Вчімось пізнавати Бога щодня».

В подальшому слові владика анонсував перші дияконські свячення. «Ми сьогодні в часі Літургії станемо свідками рукоположення на диякона брата нашого Віталія Лаврися. Я буду молитися про переміну кандидата до першої ступені священства, але і ви також просіть (звернувся єпископ до вірних), просіть Духа святого, щоб ось цей учень сьогодні вийшов із храму переміненим, іншим. Піддиякон стає дияконом, сьогодні звершується його покликання. Він приймає обов’язки священної дияконії і це стане його обов’язком на щодень.  Диякон це той, що несе жертву. Молімся разом і просімо Духа Святого на першого кандидата на служіння Чернівецькій єпархії, бо сьогодні відбувається перше рукоположення в нашій єпархії. Моліться, що Господь благословив і інші покликання для добра Чернівецької єпархії.»

На завершення Божественної Літургії правлячий Архієрей нагадав всім присутнім, що сьогодні по новому календарі християни святкують Різдво Христове, тому принагідно владика Йосафат привітав братів римо-католиків та православних, які на Буковині святкують Різдво Господнє за григоріанським календарем. Скаути українського «Пласту», вже історично в цей день передають громадам Вифлиємський вогонь миру. Тож і в цей день Вифлиємський вогонь загорівся в Катедральному соборі Успіння Пресвятої Богородиці в Чернівцях.

 

Антоній Ромко для прес-служби єпархії.