26 грудня 2017 року сталася довгоочікувана подія в житті греко-католицької громади Чернівців. Депутати Чернівецької міської ради на 46 сесії ухвалили проект рішення про виділення двох земельних ділянок для будівництва храмів УГКЦ. «За» проголосували 29 депутатів.

Перед голосуванням до народних обранців звернувся декан Чернівецький  отець Василь Гасинець, який звернув увагу на те, що це питання справедливості, адже «греко-католицька громада ще жодного разу не отримувала від міста земельної ділянки». І депутати таки виправили цю несправедливість. Зокрема, своїм рішенням вони надали дозвіл громаді церкви Святих Верховних апостолів Петра і Павла Чернівецької єпархії УГКЦ, на складання проекту відведення земельної ділянки (орієнтована площа 0,26 га), в постійне користування за рахунок земель запасу міста, для будівництва парафіяльного храму святих Петра і Павла за адресою вул. Володимира Винниченка, 6. Також депутати ухвалили рішення надати дозвіл релігійній громаді церкви Преображення Господнього Чернівецької єпархії УГКЦ, на складання проекту відведення земельної ділянки (орієнтована площа 0,16 га), в постійне користування за рахунок земель запасу міста, для будівництва парафіяльного храму Преображення за адресою вул. Героїв Майдану, між будинками 111-Б та 111-Д.

За словами єпископа Чернівецького кир Йосафата, який з перших днів свого душпастирства на Буковині опікувався проблемою отримання землі для будівництва греко-католицьких храмів у Чернівцях, ця подія – справді історична.  Адже десятки літ (включно з роками незалежної України !), греко-католики міста чекали цього рішення і не одноразово зверталися до чернівецької мерії з цим питанням. «Нарешті Господь і чернівецькі депутати почули наші молитви, тож тепер будемо закочувати рукави і братися до богоугодної справи – будівництва нових храмів – Преображення Господнього та Святих Верховних апостолів Петра і Павла», – наголосив єпископ Йосафат.

Прес-служба єпархії