7 січня 2018 року єпископ Чернівецький Кир Йосафат Мощич вперше відслужив Архиєрейську різдвяну Літургію у катедральному соборі Успення Пресвятої Богородиці. У різдвяному посланні до духовенства єпархії та пастви Преосвященний владика наголосив, що «у Різдві Христовому сам Бог хоче увійти в діалог дружніх стосунків з кожним із нас через новонароджене дитя.

Незбагненний Бог стає малим дитям потребуючим: любові, ніжності, тепла, турботи й родини. Бог хоче зустрітися з нами і вирішив говорити до нас як мала дитина. З ясел вертепу чуємо його голос, плач. Бачимо, як наш Бог усміхається нам». «У цей різдвяний час вимолюю в Господа, – звертається до вірних владика Йосафат, – щоб дитятко – Ісус знову наповнив ваші серця Божественною любов’ю та сповнив великою радістю у Святому Дусі, щоби ви були здатними розділити дар нашої віри і проголошувати цю благу вістку усім, що «Бог бо так полюбив світ, що Сина свого Єдинородного дав, щоби кожен, хто вірує в нього, не загинув, а жив життям вічним» (Йоан. 3, 16) – у ваших сім’ях, родинах, друзів, знайомих, вдома чи на чужині. Вітайте усіх, кого зустрінете, адже наша християнська українська культурна спадщина така багата на вияв нашої віри у часі різдвяних свят через спів, коляду, дійства вертепу, родинних відвідин, ділення просфорою з батьками і старшими з наших родин».

Після Архиєрейської Літургії єпископ Йосафат освятив величну різдвяну шопку-вертеп, яку встановили біля собору Успення Пресвятої Богородиці. До речі, зробили її гуцульські майстри на кошти вірян-благодійників. Наразі персонажі вертепу – ікони, а в подальшому планується виготовлення різдвяних фігур із дерева. …Ще довго лунали (і лунатимуть !) у храмі та біля нього українські традиційні колядки – «Бог предвічний», «Небо і земля», «Нова радість стала», «В глибокій долині», звіщаючи всьому світу Добру Новину, що «Христос народився !» - «Славімо Його !».

Прес-служба єпархії