Коли людина слухає Бога, то впускає силу Творця у своє життя. На цьому наголосив Глава і Отець УГКЦ Блаженніший Святослав у неділю, 14 липня 2019 року, під час Архиєрейської Божественної Літургії, яка відбулася в рамках цьогорічної Загальнонаціональної прощі до відпустового місця «Зарваниця».

У богослужінні взяли участь вірні з різних куточків України та з-за кордону. Прибули чисельні паломницькі групи з Італії, Франції, Данії, Чехії, Словаччини, Польщі, Росії та Казахстану, Східної України та Криму, близько 200 священників та представники влади. Значна частина вірних ішла до Зарваниці пішки. Традиційно у перший день прощі відбулася зустріч з молоддю і багатотисячний похід зі свічками від парафіяльної церкви до чудотворного місця.

08-10 липня молодь Чернівецької єпархії брала участь у сплаві на байдарках Дністровським каньйоном. Подорож Дністром була поєднана з реколекційними науками, які проводив о. Лука Михайлович, студит, духівник Українського Католицького Університету.

Одна із учасниць сплаву, Роксана Походжай, так написала про свої враження: «Ця мандрівка була схожою на життя в цілому, на його ідеальний зразок, а може на притчу. Маленька спільнота, яку об`єднало Слово, пливе в хитких човниках за течією. Мальовничі краєвиди, цікаві зупинки, спільні трапези, духовні навчання, фізична втома, трохи екстриму. Особливе враження справила Свята Літургія під відкритим небом, коли до співу людей долучається щебетання птахів, квакання жаб, шелест листя дерев».

Апостольським адміністратором тимчасово вакантного осідку буде вікарій Папи для Римської дієцезії.

У четвер, 11 липня 2019 року, у Ватикані повідомлено про те, що Папа Франциск створив Апостольський екзархат для українців католиків візантійського обряду, які проживають в Італії. Водночас Святіший Отець призначив апостольським адміністратором вакантного осідку новоствореного екзархату кардинала Анджело Де Донатіса, генерального вікарія Його Святості для Римської дієцезії.

Новостворена церковна територіальна одиниця охоплює всю територію Італії. Духовну опіку приблизно 70 тисяч вірних, згуртованих у 145 громадах, здійснюють 62 священники. Катедральним храмом та осідком Апостольського екзархату буде парафіяльний храм Святих Сергія і Вакха в Римі.

11 липня, в Івано-Франківську розпочав свою роботу Синод єпископів Івано-Франківської Митрополії УГКЦ. Попередній Синод відбувся восени – 30-31 жовтня 2018 р. Б.

Загалом у синодальних засіданнях беруть участь усі єпископи Івано-Франківської Митрополії: Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин, Єпарх Коломийський Владика Василій Івасюк та Єпарх Чернівецький Владика Йосафат Мощич.

Тема ІІІ з’їзду – «Стан виконання рішень Митрополичого синоду 30-31 жовтня 2018 р. Б.». Владики Синоду впродовж цілого дня будуть розглядати важливі питання та працюватимуть над рішеннями для покращення духовного життя вірних Івано-Франківської Митрополії.

У п’ятницю, 5 липня 2019 року, у Ватикані розпочалася дводенна зустріч, на яку Святіший Отець запросив провід УГКЦ та очільників дикастерій Римської курії. Відкриваючи зустріч, Папа звернувся до ієрархів УГКЦ зі словом:

Ваше Блаженство, дорогий брате Верховний Архиєпископе, Високопреосвященства та Преосвященства, дорогі браття!