Коротка історія

Містечко Вашківці стоїть на дорозі з Чернівців до Вижниці. Колись невелика вашківецька громада в 1860-му привезла розбірну дерев’яну церковцю з Кутів (Галичини) і дуже тим тішилась, що має свою святиню. Рівно через 100 років в 1960 році від уніатського храму не залишилося навіть і місця. Комуністи подбали, щоб на святому місці нашвидкоруч збудувати “фінські” (фанерні) будиночки. Тяжко прийшлося греко-католикам Буковини відстоювати своє право під небом. Говорить один зі старожилів пан Михайло:

- Знаєте, нас за Румунії дуже били. Якщо на Галичині поляки до українців відносилися хоч якось, як до людей, що правда, і там своєї біди було, то тут румуни не давали навіть можливості згадати, що ти українець або русин. Били дуже. Я так думаю, що той страх ще і сьогодні у людей є. А от про українську церкву говорити, то це вже не можна було ні при румунах, ні при руських.

Сьогодні громада Вашківців налічує 15 родин. Однак, самі парафіяни кажуть, що греко-католиків є значно більше. Одна літня пані з особливим піднесенням і стриманим обуренням каже:

- Нас є тут (у Вашківцях авт.) багато, - береться перелічувати родини, діди котрих належали до УГКЦ, - Я недавно говорила з Анною і кажу: "Аннице, ходімо до нас, це наша церква, колись цілі вулиці тут жили греко-католиків. Вже можна ходити до свої церкви". А вона каже, що би йшла, але діти і невістки всі йдуть до руської церкви, а там панотець дуже сварить і каже, що тих, котрі йдуть до української церкви, буде виклинати, а старих не будуть ховати на цвинтарі. А потім каже, ви будуйте церкву, а я буду тихо з пенсії вам також давати поміч. Розумієте, тут на Буковині дуже людей страхають всі, то румуни, то комуністи, то московська церква тепер.

Вашківчани відродили громаду, отримали земельний наділ на будівництво церкви і на землі спорудили невеличку богослужбову каплицю. Все робили своїми руками. Молоді священики разом копали траншеї, заливали бетон під фундамент.

Назва міста

Місто Вашківці

Назва Парафії

Парафія Святих Рівноапостольних Князя Володимира Великого і Княгині Ольги

Повна адреса парафії

Вулиця Грушевського, 1, місто Вашківці, Вижницький район, Чернівецька область

Розклад Богослужінь

Щонеділі та у свята 09:00 - 10:30 – Божественна Літургія.

Дані про священика

о. Назарій Мицко – +380989239145, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Досвід служіння священика

о. Назарій Мицко закінчив Івано-Франківську Теологічну Академію у 2014 році. Цього ж року отримав ієрейське рукоположення. Призначений адміністратором парафії від 21 серпня 2014 р. Б. Впродовж служіння на парафії виконує уряд адміністратора: провадить Божественну Літургію та інші Богослужіння, виголошує проповіді, провадить катехизацію дітей, організовує дітей до міжєпархіального та вікаріального табору, провадить передшлюбну катехизацію, парафіяльну конференцію про Митрополита Андрея Шептицького, заснував та створює газету – парафіяльний вісник «Дорога Життя», відвідує хворих, брав участь та організовував загальноміські молитви (панахиди), провадив уроки – конференції у школі, робив реколекції, чування та запрошував отців-реколектантів

Кількість осіб на парафії

80 родин.

Парафіяльна власність

Богослужбова каплиця