З благословення Правлячого Архієрея преосвященного кир Йосафата в катедральному храмі Чернівецької єпархії відбулось велелюдне 5-и годинне Соборне Оливопомазання. Ще задовго до початку Святого Таїнства до храму почали збиратися вірники з усього міста.

Сім душпастирів разом із своїм Архієреєм, цього вечора до пізньої ночі служили недужим – оздоровляли душі, зціляли тілесні рани.

Приймаючи тайну Єлеопомазання в часі страждань і хворіб, християнин свідчить про свою віру і перемогу в Христа, який переміг гріх і смерть. Цим здійснюються слова апостола Павла, який навчає, що «тим, які люблять Господа, усе співдіє на добро» (пор. Рм. 8, 28), а тому страждання й недуги, які переносить людина в ім’я Христа можуть мати велику духовну цінність. Як про це каже апостол: «Тепер я радію стражданнями за вас і доповняю на моїм тілі те, чого ще бракує скорботам Христовим для Його тіла, що ним є Церква» (Кл. 1, 24).

Віддаючи себе Богові в тайні Єлеопомазання, недужий відкриває своє серце для Божої ласки, яка відновлює внутрішню цілість людини в часі недуги і цим запевнює її духовне зцілення та подальше духовне зростання у вірі надії і любові. Це духовне зростання здійснюється силою Духа Святого, який є утішителем, власником духовних дарів і тим, хто дає правдиве життя в Ісусі Христі.

По завершенні семиразового намащення освяченим єлеєм, кожний вірний перейшов під відчиненим святим Євангелієм на знак того, що сам Христос Господь кладе Свою святу десницю на голови хворих, на зцілення й прощення гріхів.

Прес-служба єпархії.