28 квітня у Чернівцях у церковному дворі біля Катедрального Собору Успіння Пресвятої Богородиці з благословення Владики Чернівецької єпархії УГКЦ, голови Ради з питань Євангелізації при Главі УГКЦ, Йосафата (Мощича) відбувся вишкіл для активних мирян різних парафій нашої єпархії. Близько 40 учасників з різних куточків Буковини увійшли в групу місіонерів, які зможуть допомогти парохам провести заходи Декади місійності у 2018 році.

Перед учасниками вишколу виступив отець Теодор Пилявський ЧСВВ, координатор Школи євангелізації св. ап. Андрія, який наголосив на потребі нової Євангелізації в наш час. Олеся Колос, секретар Ради з питань євангелізації при Главі УГКЦ провела з місіонерами тренінг про роботу в команді, надала практичні поради, як говорити свідчення, як проводити малу групу ділення під час Декади місійності, тощо.

Як зазначав у своєму листі-зверненні до Патріарха Святослава Владика Йосафат: «Місіонерами можуть стати всі охочі, набір у групу відбуватиметься за рекомендацією пароха або духівника спільноти, до якої належить особа, або лідера, якщо спільнота не є парафіяльною і не має духівника».

Програма вишколу місіонерів передбачає такі заходи: спільна молитва, практичні поради щодо проведення заходів Декади в парафії, навчання про поставу місіонера (джерела, духовність, роль в Церкві, особистий приклад), тренінг про роботу в команді, навчання про те, як говорити свідчення, як проводити малу групу ділення, молитовне читання Слова Божого (Lectio Divina), спілкування.

«Стати місіонером Декади – це нагода для духовного зростання активних мирян  та їх формування для служіння та праці в парафії і поза нею. У майбутньому ці особи зможуть провадити молитовні та біблійні групи, - переконаний владика Йосафат.

Учасник вишколу, симпатик Чернівецького Товариства Українських студентів-католиків «Обнова»Соломія Колісник поділилася своїми враженнями: «Назагал, дуже цінний для мене досвід, особливо стосується порад, як правильно читати Біблію, також сподобалася спеціальна гра «Клубок», яку нам презентували тренери – це візуалізація людських стосунків і взаємозв’язків, а також спільна «Вервиця за Живу парафію», яку учасники відмомили у намірі розвитку парафій і нашої молодої єпархії. З нетерпіння очікую наступної зустрічі, яка відбудеться восени».

Довідково: Щороку на празник Вознесіння Господнього ми розпочинаємо десять днів духовної віднови, щоб приготуватися до П’ятидесятниці. Вже кілька років поспіль в цей час у нашій Церкві триває Декада місійності, основними завданнями якої є:

  • Розпалити в нас дар віри
  • Зробити нас здатними ділитися вірою з ближніми
  • Допомагати нам стати учнями Ісуса і зростати духовно
  • Стати місіонерами, проголошуючи світові милосердну Божу любов.