Шануйте матерів, святих Господніх дочок, 

Бо їхні сльози — як густа роса —

З очей котилися повільно опівночі,

Нам кроплячи дорогу в небеса.

Лариса Козинюк

 

День Матері – найзворушливіше свято, яке з’єднало усіх матерів Чернівецької єпархії, що приймали вітання по своїх парафіях.

Словами молитви за матусь розпочалося святкування Дня Матері на парафії Різдва Пресвятої Богородиці та св. Антонія, що на Капеланській у Чернівцях. Діти дарували вірші, пісні своїм матерям і розважали їх конкурсами та іграми. Спільна трапеза та банси, ще більше згуртували родини. На завершення діточки зі своїми батьками помолилися перед іконою Матері Божої Неустанної Помочі за здоров’я для своїх найрідніших та просили миру в нашій державі, після чого отець Василь усіх поблагословив та покропив свяченою водою.

На парафії св. Володимира і Ольги у містечку Вашківці, після святкової Літургії під акомпанемент бандур лунали музичні вітання для дорогих неньок. Отець Назарій під час проповіді наголосив, на важливість щоденної подяки і молитви за матерів, адже мати – це людина, яка приймає дар материнства від Бога і ціле життя веде дитину дорогою до неба.

Матері парафії Покрови Пресвятої Діви Марії, що у Садгорі, теж не залишилися без уваги – на їх честь вірні разом із о. Володимиром підготували особливу музичну програму, де всі присутні величали Божу Матір, рідну матінку і неньку Україну.

У храмі Зіслання Святого Духа, що в місті Новоселиця, лунали щирі вітання і подяка за безмежну материнську любов, самопожертву, недоспані ночі, за щоденні клопоти та турботи, за велику відданість та переживання. Також матерів чекала приємна несподіванка – окрім щирих молитов за їх здоров’я, за сприянням о. Романа, кожна ненька отримала квіти, що підкреслили посмішки на їхніх устах.

Отець Юрій на парафії Покрови Пресвятої Богородиці у селищі Глибока по завершенню Святої Літургії привітав матерів, з «професійним» святом, де немає відпусток і лікарняних, подякував за їх 24-годинну готовність прийти нам на допомогу, закликав до єдності у молитві. Після Богослужіння спільно всі взяли участь в освяченні ікони Юрія Побідоносця. Також одразу почався святковий захід до Дня Матері. Дітки привітали віршовано всіх батьків і на завершення помолились за Україну.

Справді, роль матері-християнки важко переоцінити, саме від неї ми чуємо перші слова молитви, вона першою веде нас у храм, а потім все життя невпинно молиться за добру долю. Тож щодня просімо у Господа: «Всемогутній Боже, Просимо Тебе: вчини так, щоб людський рід пишався святістю своїх матерів. Допоможи їм виховати своїх дітей на славу Тобі і для добра Церкви, через Ісуса Христа, Господа нашого. Амінь».

Прес-служба єпархії