Вперше в Катедральному Соборі Успіння Пресвятої Богородиці в м. Чернівці зібралися представники спільнот Руху «Матері в молитві» спільнот Буковини. Розпочався З’їзд із Божественної Літургії, яку молилися разом із владикою Йосафатом. Єпископ у своїй проповіді наголосив на тому, щоби бути завжди готовим до зустрічі з Христом і що ця готовність не є одномоментним актом, але процесом, який триває впродовж життя.

Одноденний Форум покликаний познайомити членкинь Руху між собою, заклик до спільної єпархіальної молитви та катехитичний вишкіл, який приготували духівник катдеральної спільноти Руху о . Іван Шуфлат та синкел у справах розвитку єпархіальних структур о. Валерій Сиротюк.

У своїй 20-хвилинній доповіді о. Іван говорив про важливу роль душпастиря у розвитку спільноти та співпрацю спільноти з парохом, про елементи здорового клімату у спільноті, відкритість спільноти один на одного.

Отець Валерій говорив про стратегію розвитку парафіяльних спільнот та комунікацію між собою, зокрема, представив статистику релігійності в Україні та порівняння з іншими країнами Європи і запропонував у робочих групах детальніше обговорити основні складові елементи програми Живої Парафії.