У шосту неділю після Пасхи єпископ Чернівецький Йосафат Мощич у телепередачі «Недільне благословення від єпископа», яка виходить на регіональному телеканалі ТВА, роздумує над уривком Євангелія про зцілення сліпородженого.

Владика Йосафат розмірковує над способом зцілення сліпородженого та проводить аналогію з книгою Буття: «Христос зцілює сліпородженого у дивний спосіб – плюнув на землю, приготував глей із глини, помастив йому очі і каже: «А тепер умийся у Силоамській купелі». Для цього треба було пройти старим містом аж за його межі, де збиралася вода, яка потім подавалася у Єрусалим. Це треба було пройти поміж людей, сліпим, помазаним глиною. Тобто Ісус Христос закликає до співучасті людини. Цей жест, який Він робить – приготування глею – нагадує нове творіння, коли при витоках історії у книзі Буття Бог творить із землі чоловіка і вдихає свій віддих життя. Так і сьогодні Ісус Христос прийшов, щоби доповнити людину».

Єпископ продовжує думку: «Всі ми народжуємося сліпими, тому що не спроможні бачити Бога, бачити в глибину. Ми бачимо лише поверхові речі. Ми часто не можемо побачити навіть Божого Царства, яке присутнє серед нас вже тут і тепер. Тому ми потребуємо того світла, висвітлення нашого розуму, серця. І це може зробити тільки Христос, але з нашою співпрацею» - наголошує єпарх.

Далі єпископ Чернівецький закликає просити у Всевишнього нове здорове бачення: «Тому просімо сьогодні: Господи, прийди і просвіти мої розум і серце. Так як це було здійснено в Таїнстві Хрещення, але з часом з уживанням свідомості, з роками ми це втрачаємо і знову стаємо сліпі. Хоч кажемо, що бачимо, та реально не бачимо. Просимо, щоб ми могли бачити так, як Ти бачиш Отця, людину, світ, друзів, ближніх. Так як бачиш наше життя, служіння. Дай нам, Господи, те світло».

«Просимо не просто про оздоровлення від недуги душевної, фізичної чи психічної. Просимо про глобальне і цілісне зцілення нашого бачення серця. Щоби бачили який сенс життя людини, для чого ми живемо, як маємо спасти свою душу, як осягнути життя вічне» - наголошує владика Йосафат Мощич.