У четверту неділю по Зісланні Святого Духа владика Йосафат Мощич, єпископ Чернівецький у телепередачі «Недільне благословення від єпископа», яка виходить на регіональному телеканалі ТВА, роздумує над великою вірою римського сотника.

Владика Йосафат вказує на кроки наближення до Бога: «Приклад великої віри сотника є прообразом нашого наближення до Бога. Спочатку визнаємо своє обмеження, слабкість, безсилля, неможливість щось зробити. Друге – ми визнаємо, що потребуємо допомоги. Третє – це покора. Покірно звертаємось, зокрема і до самого Господа. Далі ми без претензій, без жодного натяку, що Господь мусить це виконати, але з довір’ям просимо допомоги. Покора не зменшує наше бажання, але навпаки підсилює, ми бажаємо речей майже неможливих, не по наші силі, але по силі Того, хто це може. Тому ми потребуємо Бога, ми приходимо до Бога» - роздумує єпарх.

Далі єпископ Чернівецький запрошує прийняти у вірі Божу любов: «Просімо, щоб Бог зцілив наші очі, щоб ми бачили в Господньому світлі. Щоб Господь зцілив наш слух, щоб ми слухали слово Боже. Наші руки і ноги, щоб спішили виконувати діла Божі. Просімо сьогодні мати те бажання увійти в сопричастя, єдність, спілкування з самим Господом. Для цього Господь потребує нашої віри. Отже, віра є передумовою, яка відкриває нас на прийняття Божої любові, яка має бути виявлена. Віра є ключовою сьогодні, і Господь бажає бачити цю віру в кожного з нас».

Просімо сьогодні: «Господи додай нам віри, зціли наше особисте життя, дай нового змісту у всьому, що ми робимо, чинимо, бачимо. Скажи Твоє слово, для цілого нашого суспільства, яке сьогодні паралізоване, яке потребує, яке є в обмеженнях і ми покірно визнаємо, що ми нічого не можемо зробити навіть з цією хворобою. Господи навідайся в твій світ, прийди, оздорови і зціли кожного з нас» - завершує владика.