У дванадцяту неділю по Зісланні Святого Духа владика Йосафат Мощич, єпископ Чернівецький, у телепередачі «Недільне благословення від єпископа», яка виходить на регіональному телеканалі ТВА, роздумує над євангельською притчею про багатого юнака.

Владика Йосафат вказує на природнє бажання людини прагнути чогось більшого: «Багатство, яке посідає юнак, не задовільняє його серце. Бог так створив людину, що вона має прагнення нескінченного, безсмертного, вічного життя. І ця туга постійно супроводжує навіть багату людину. Юнак приходить, цікавиться, як отримати ту спадщину, вічне, іншої якості божественне життя. Ісус йому запитує: «Ти заповіді знаєш?». Той відповідає, що ще змалку зберігав їх. Дуже поважна відповідь, хто з нас може так само сказати? Ісус поглянув на юнака, у його серце, душу, з поглядом божественної любові і захотів запропонувати йому дар іншого покликання. Можливо, навіть бути в колегії апостолів та учнів. «Єдиного тобі бракує, – каже Ісус – продай все що маєш, роздай тим, хто цього потребує і ходи за мною». І на цих словах юнак засмутився, бо мав велике багатство» – зазначає єпарх Чернівецький.

«Христос показує, що юнак покладався на ідолопоклонство багатствам, але бракує того, що надасть зміст, сенс життю, що об’єднає все і покаже, що багатства є даром Божим. Лише потрібно бути добрим, мудрим розпорядником, аби дійсно наші блага послужили і допомогли допомогли потребуючим. Та юнак відступив, засмутився, бо настільки його серце було опановане, прикріплене до матеріального, що не зміг прийняти правильне рішення. Екзорцизм Ісуса Христа в даному випадку не вдався, ще через те, що юнак не бажав звільнення. Він не зумів звільнити юнака від демона, який прикріпив його до матеріальних дібр», – зазначає владика Йосафат і додає, – «Наскільки ми свобідно можемо слідувати за Господом, покладати свою надію виключно на Бога? Все решта Господь додасть набагато більше, навіть на цьому світі. Ісус Христос запропонував юнакові кращу інвестицію – у життя вічне. Перетворити біологічне життя на дар, служіння, поставити все на Бога, змінити орієнтир. Бо це все життя, дари, які маємо, належать Богу, і у кінці прийдеться дати звіт, як ними розпоряджалися. Не сказано, що юнак вже не виконував Божих заповідей чи почав грішити. Скоріш за все, продовжував дотримуватись заповідей, але не зміг покласти все своє життя на Бога».

Єпископ Чернівецький розмірковує над правильним розпорядженням земних благ: «Ісус каже: «Придбайте собі друзів неправою мамоною», тобто грошима. Можна придбати собі багато друзів і помножити таланти. Це буде вписано у книгу життя вічного. А не навпаки, щоби ми не стали часом другом гроша, мамони, бо тоді стаємо його рабом, помножуючи гроші часом ціною переступу законів, заповідей, використовуючи людей. Тому ми мусимо вийти з такої логіки. Христос закликає сьогодні покластися на логіку дарування, служіння, на любов. І цей погляд любові звернений до кожного з нас. Він кличе нас покладатися і мудро впорядковувати те, що маємо. Придбати скарб на небі, друзів земними благами, бо все одно це все у кінці пропаде і потрібно буде дати звіт, аби не прийшли з порожніми руками – завершує думку владика Йосафат.