Сьогодні, 16 травня 2021 року, у неділю мироносиць, при Катедральному соборі Успіння Богородиці м. Чернівці владика Йосафат затвердив статут відновленого християнського об’єднання вірних «Жіноче добродійне товариство імені святих жон Мироносиць на Буковині» та прийняв присягу 14-тьох членкинь Товариства.

 

Духівником відновленого Товариства Мироносиць декретом призначено отця Івана Шуфлата, сотрудника катедри.

До завдань Товариства Мироносиць належить освітницько-просвітницька діяльність, утвердження цінностей християнської родини в Церкві і українському суспільстві, плекання екуменічного духу між Церквами, популяризація екологічної свідомості.

Історична довідка:

Товариство «Мироносиці» виникло в Чернівцях в 1886 році при храмі Петра і Павла (сьогодні – Катедральний собор Успіння Богородиці). Їх першочерговими завданнями було обслуговувати потреби церкви, її облаштування, а також винайдення необхідних фондів та ресурсів. Згодом «Мироносиці» брали участь в організації першої української жіночої гімназії в Чернівцях, утримували дитячий садок. Учасниці вели активне громадське життя, співпрацювали з відомими громадськими діячами, зокрема з Ольгою Кобилянською. Припинили свою активну діяльність «Мироносиці» у 1939 році, коли румунський окупаційний режим в черговий раз оголосив «стан облоги», й заборонив діяльність всіх українських товариств.