Сьогодні, 28 серпня 2021 року, Катедральний собор Успіння Пресвятої Богородиці святкує храмове свято, завершуючи відзначення 200-літнього ювілею Успенського храму.

 

Очолив урочисту Архиєрейську Божественну Літургію преосвященний владика Йосафат Мощич у співслужінні з єпархіальним духовенством та гостем з римо-католицької парафії кс. Анатолієм Шпаком.

Кир Йосафат у своїй проповіді вказує на наміри Марії. «Марія сіла біля стіп Ісуса. Так робили учні Ісуса, котрі хотіли прийняти його науку та самим передавати її. В тих умовах лише чоловіки могли проповідувати. Марія сама хоче пережити слово Господа, і коли воно дасть плід, самою стати учителькою, тією, хто передасть той дар віри. Марта не чинить нічого поганого, але вона не переймається тим більшим, вищим досвідом, який може дати Ісус».

Після Архиєрейської Літургії єпископ Чернівецький Йосафат привітав парафіян та гостей. У свою чергу адміністратор парафії о. Валерій Сиротюк подякував усім причетним до приготування храмового свята, жертводавцям, братству, сестринству, спільнотам, які творять живу парафію.

Відтак відбулося традиційне освячення води та мирування.