5 листопада відбулась екуменічна зустріч, організована “Обнова Чернівці” у приміщенні медіа-центру «Belle Vue». Після вітального слова голови Товариства Маргарити Чичерської та духівника отця Шазарія Шпака, розпочав молитву преосвященний владика Йосафат Мощич, запрошений як спікер з з темою лекції «Відповідальність за свободу вибору».

 

Єпископ Чернівецький наголосив на понятті свободи як свободи від гріха: «Справжня свобода -це вибір між добром і більшим добром. Схильність до зла є предметом нашої несвободи.

Господь створив людину на свій образ і подобу Божу, і після гріхопадіння образ залишається, тому ми є гідні і люблені Богом, але от подоба часом губиться. Тому людина є недовершена. Господь дає нам свобідну волю, проте разом з нею приходить і відповідальність».

Учасники зустрічі мали можливість ставити питання спікеру, дискутували щодо свободи вибору у стосунках, відносинах між батьками і дітьми.

Екуменізм - це рух за співпрацю та взаєморозуміння між християнами різних конфесій. Власне ціль такої зустрічі - міжцерковне зближення, міжконфесійна толерантність, яка надихає сподіваннями поліпшити відносини і навіть відновити сопричастя тих християнських церков, які доктринально не різняться.