30 листопада у Чернівцях, на вул. Героїв Небесної Сотні відкрили та освятили сквер та меморіал Героїв Небесної сотні, де розміщено портрети загиблих на Майдані взимку 2014 року, а також зроблені на бетонних плитах портрети чернівецьких героїв – Олександра Щербанюка та Василя Алексина.

 

Разом з чисельними чернівчанами, духовенством, місцевою владою, громадськими діячами, воїнами, студентством, з благословення єпископа Чернівецького УГКЦ Йосафата Мощича, участь у освяченні взяв отець Василь Гасинець, парох парафії Різдва Пресвятої Богородиці і св. Антонія, капелан.

Отець Василь у своєму слові до присутніх звернув увагу на цінності, які несли у собі загиблі герої та відображаються у меморіалі:

«Свобода і гідність – це координати найвищої істини про людину. Зазначено було сьогодні, що це місце стане найсвятішим. Я ж хочу сказати словами Святого Письма, коли Бог промовив до Мойсея: «Зніми взуття, бо земля, де стоїш – свята». Ми стоїмо біля пам’ятника не тільки героям Небесної Сотні, не тільки біля пам’ятника Василеві та Олександру. В цьому меморіалі якнайкраще відображаються слова нашого генія Тараса Шевченка: «Це пам’ятник мертвим, живим і ненародженим». У ньому зацементований обов’язок нам, живим, передати пам’ять про полеглих - ненародженим. Цей пам’ятник - це є джерело натхнення до боротьби. Натхнення, що за свободу і гідність варто боротися. Що це ті координати, які відрізняють людину від інших створінь. Це пам’ять і обов’язок передати нам прийдешнім поколінням ту надзвичайну любов до батьківщини. Як треба для неї жити і як треба легко, при потребі, віддати за неї життя. Свобода – це такий милий, рідний, дорогий, всіма улюблений стан, але він дуже дорогий. Приходить до народів, держав, націй час від часу, а інколи дуже часто – бере плату. І бере не грішми, не золотом, а життям. І саме тих, хто її найбільше любить. Сьогодні перед цим пам’ятником хочемо собі сказати, що стоїмо біля святого джерела, біля якого будемо черпати натхнення жити з любов’ю до України».

Фото: Василь Кияшко