Понад 2 мільярди християн зі всього світу, підтримуючи заклик Папи Франциска, сьогодні, у Попільну середу, об’єдналися у спільній молитві за мир в Україні.

 

Владика Йосафат Мощич, єпископ Чернівецької єпархії УГКЦ, каже: у такий скрутний для України час важливо благословляти:  

«Тебе проклинають, а ти благословляй. І це благословення –  як щит, як оборона для тебе і пекельне полум’я для твого ворога. Давайте благословляти Україну, українське військо і навіть ворога, щоб він навернувся, помудрів і вийшов з тої пропасті, куди його веде держава-агресор. Росія за це буде відповідати, адже у свій час їм було байдуже.

Напевно, це місія України: зупинити та умертвити це зло. Це велика місія і ми з цього вийдемо, бо Христос з нами. Але яку ціну ми готові сплатити? Ось ці жертви, воїни і є та ціна. Але вони ідуть, як мученики, як герої. Вони колись будуть проголошені, як святі, адже найцінніше, що вони мали – це життя, яке вони віддали за землю, за хату, за батьків та дітей. Вони виконали свій святий обов’язок: захищаючи життя - віддали свої життя, щоб ми жили інакше. Це все по Євангелію. Тому Україна вистоїть, з нею терпить Христос.

Багато військових вражені тим, що вижили в дивних ситуаціях. Господь нам прикриває небо, а якщо з нами Бог, то хто проти нас? І це дає нам впевненість, що цей народ непереможний, ця нація непереможна. Уявіть, яка нація вийде після завершення цієї війни. Прийдеться все відбудовувати, але це будуть інші люди, інші політики, інша молодь. Все буде по-інакшому і ми станемо прикладом для великої Європи». 

Владика Йосафат Мощич також наголосив, що наразі усі церкви Чернівців дзвонять в дзвони лише під час сигналу «Тривога!». 

Джерело: Медіа агентство АСС

Фото з архіву