Благодійний фонд «Карітас Чернівецької Єпархії» публічно відзвітував про два роки своєї діяльності
Публічний звіт з презентацією, численними фото і відеоматеріалами за участі служителів, волонтерів, бенефіціарів організації, партнерів, представників влади 10 травня провели в офісі «Карітасу», який за минулий рік став центром надання допомоги для десятків тисяч людей – переважно вимушених переселенців, які через війну втратили свої домівки, місця роботи, звичний спосіб життя, хтось – здоров’я чи рідних.
Традиційно розпочавши подію молитвою, директор «Карітас Чернівці» о. Любомир Іваночко, наголосив, що це, швидше, не стільки «звіт», скільки звернення – до всього суспільства: що сьогодні кожне українське серце, кожна українська душа мають служити ближньому. Власним прикладом ми закликаємо не залишатися байдужими, в жодному разі не доволяти собі «звикати до війни» і завжди пам’ятати, кому ми завдячуємо можливості своєї діяльності в практично мирних умовах. «Як нам тут усього вистачає – так і на фронті зараз не має чогось не вистачати. І ніхто не має бути залишеним сам-на-сам зі своїми проблемами», - сказав о. Любомир.
У ці місяці «Карітас» став тим місцем, де практично, реально і дієво звершувалася Божа заповідь «Люби Бога і люби ближнього як самого себе». Це була справді любов, яка діяла.
Та «Карітас Чернівецької Єпархії» почав діяти ще від 2020 року, і уже в 2021-му ледь більше десятка його служителів охоплювали кілька напрямків: дитяче служіння; роботу з дітьми та молоддю, що мають інвалідність; екологічне спрямування; допомогу продуктами нужденним чернівчанам (проєкт «Помноження хлібів»); допомогу потребуючим під час епідемії COVID-19; допомогу потерпілим від повені 2020 року; допомогу людям поважного віку; а також відкрили соціальну пральню. Загальна сума допомоги в цих проєктах становила понад 1 млн 727,5 тис. грн.
Через повномасштабне вторгнення росії у 2022 році, «Карітас Чернівці» вимушено згорнув практично всі розпочаті раніше проєкти і зосередився на допомозі тим, хто вимушено покинув свої домівки і шукав прихистку в Чернівецькій області. Спочатку евакуйованих із зон бойових дій зустрічали на вокзалі і давали їм можливість оговтатися: годували гарячим обідом, пропонували місця для поселення, потребуючим надавали теплі речі. Згодом почали видавати продуктові набори на довший період. Потім зрозуміли, що батькам, які стоять у черзі за продуктами і не мають де залишити дітей, можна запропонувати заняття з дітками.
А далі закрутилося: продуктові набори, засоби гігієни, поселення, фінансові гранти на оренду житла, дрова на зиму для родин, які оселилися в місцях з пічним опаленням, робота з дітьми як у Чернівцях, так і на парафіях (у Садгорі, Новодністровську, Вашківцях, Глибокій), 5 змін дитячих духовно-відпочинкових таборів, консультації юристів і психологів, відправка цілих фур з допомогою у регіони поблизу лінії зіткнення, допомога оплатою медичного рецепту, а також створення міцної команди волонтерів і інтегрування нових мешканців у громади.
За цей рік ми відчули неймовірну підтримку і міжнародної спільноти (Карітасів Румунії, Грузії, Італії, Дюссельдорфа), і місцевих мешканців. Окрім речей першої необхідності (їжі, гігієни, одягу, постільної білизни) не забували і про приємності: діти і цілі родини отримували різдвяні та новорічні подарунки від наших партнерів із Дюссельдорфа, жінки – косметичні набори від румунських друзів.
Загалом у 2022 році до «Карітас Чернівці» надійшло і було видано гуманітарної допомоги на понад 48 млн грн, ще на таку ж суму надійшло допомоги в товарному вираженні.
Зараз у «Карітасі» працюють 72 людини, 21 з них – вимушені переселенці. Для них усіх це більше, ніж робота – це справді служіння, у якому почуваєшся щасливим, віддаючи – свій час, свої сили, вміння, таланти – на благо ближніх і на Славу Божу.
За матеріалами Карітас Чернівці