«Бог захотів увійти в нашу історію, через наших людей, через яких чиняться добрі справи» — владика Йосафат Мощич до учасників Школи волонтерів
У суботу, 25 лютого в Чернівцях відбулась друга зустріч Школи волонтерів СОВА, яка була організована благодійним фондом «Карітас Чернівці».
На Школу, яка розпочалася Святою Літургією в Катедральному соборі Успіння Пресвятої Богородиці, а згодом була продовжена в конференц-залі парафіяльного катехитичного центру, прибули близько чотирьох десятків активних вірян із 11-ти парафій.
Окрім навчання, темами якого на цей раз були обрані духовні основи служіння, а також фінансова та юридична грамотність, кожна із парафій-учасниць змогли презентувати свою діяльність.
Своїм вступним словом Владика Йосафат надихнув вірян допомагати ближнім, проявляти турботу і не боятися питати те про все, в чому мають потребу для служіння. «Бог захотів увійти в нашу історію, через наших людей, через яких чиняться добрі справи, — зазначив Владика, заохочуючи і спонукаючи вірян до соціального служіння. — Якщо не знаєте, що робити — вас тут навчать чинити справи Божі через вас». Також він наголосив на тому, що відмінність від світу має проявлятися у християн через їхні дії: «Іншість має бути видна через дії».
Духовну основу, на якій базується соціальне служіння, окреслив директор «Карітас Чернівці» о. Любомир Іваночко. На прикладі притчі про доброго самарянина отець розповів, як побачити ближнього, який потребує допомоги, чи можна покладатися на людей і як боротися зі спокусами та випробуваннями у складні часи.
Дуже фахово і детально розповіли про фінансово-юридичну грамотність головна бухгалтерка «Карітас Чернівці» Уляна Шиповська та юристка фонду Леся Кермач — документообіг, права і обов’язки волонтерів, важливі нюанси. А згодом учасники могли отримати відповіді на практичні питання, які уже виникають у їхньому служінні. Представлення діяльності кожної парафії було заплановано організаторами, щоби дозволити вірянам із різних куточків краю не лише ближче познайомитися, а й перейняти досвід і запозичити одне в одного як ідеї, так і методи роботи.
Зокрема, парафія Покрови Пресвятої Богородиці з смт. Путила наочно продемонструвала результати свого соціального служіння — вірянки напекли солодкого печива, яке не лише стало гостинцем для учасників Школи, а й було передане тим, кому стало не лише їжею, а й проявом підтримки і душевного тепла від ближніх.
За матеріалами Карітас Чернівці