Медичні капелани УГКЦ завершили освітній курс «Душпастирська клінічна опіка»

26 листопада 2024, 13:06

У середу, 20 листопада, відбувся урочистий випуск медичних капеланів УГКЦ із нагоди завершення освітнього курсу «Душпастирська клінічна опіка». Серед випускників - священник Чернівецької єпархії о. Дмитро Носик.

Медичні капелани УГКЦ завершили освітній курс «Душпастирська клінічна опіка»

До заходу долучилися випускники, їхні сім’ї, наставники, духовенство, представники органів державної влади, організатори — Комісія УГКЦ у справах душпастирства охорони здоровʼя. Мета навчального курсу — спеціалізована підготовка священників, які звершують служіння в медичних закладах України. Програму та навчання погоджено Міністерством охорони здоров’я України. Модератором урочистостей виступила с. Севастіана Карвацька.

Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у вітальному листі уділив медичним капеланам благословення та висловив вдячність за те, що «в такий нелегкий час для нашої країни обрали для себе саме цю сферу душпастирювання, гідно прийнявши виклик новизни та невідомості».

«Ви пробудили в собі бажання до самовдосконалення і, без перебільшення скажу, пожертвували собою та багатьма правами ваших рідних заради того, щоби слово Господнього Євангелія і приклад спасенного служіння Ісуса став ближчим для тих, хто знемагає від болів цього світу. Через ваш труд, вашу присвяту, ваше буття в контексті функціонування закладів охорони здоров’я України наша держава піднялася і стала на одному щаблі з іншими розвиненими державами, для яких турбота про здоров’я кожного громадянина та цінність його життя є пріоритетом їх діяльності й основою існування», — зазначив Блаженніший Святослав.

З вітальним словом до медичних капеланів звернувся один з основних викладачів курсу о. Руслан П’яста, який зазначив, що, «дивлячись на міжнародний досвід медичного капеланства, зародилася ідея розпочати курс підготовки служіння душпастиря в особливому місці пережиття, страждань, надії та оздоровлення — в лікарні».

«Питання про стан душпастирства в лікарнях — це не лише питання нашої власної богословської чи пасторально-психологічної самооцінки, але очікування, які покладаються на нас зовні. Люди мають духовні потреби — це частина їхньої базової людської природи, особливо в час кризи, коли хвороба і страждання руйнують комунікації структури життя», — додав отець.


Він розповів, що «ключовими моментами вишколу є основи розвитку особистості і власного походження. Ми роздумували через родинне дерево, де капелани намагалися подивитися на свою родину, подивитися на рани, які є в родинах, щоби краще зрозуміти, щоб послужити хворій людині, перебуваючи в лікарні. Ми також зосереджувалися на досвіді душпастирської розмови».

«Медичні капелани повинні усвідомлювати свої таланти, здібності, свою стійкість і межі, слабкості і рани, увага до власної особи не суперечить, а навпаки безумовно пов’язана з турботою про інших. Церква, яка служить хворим у медичних закладах, виконує довголітню Христову традицію, яка отримує свій мандат від посланництва Христа: капелан іде в імені Христа і несе Христа до тих, кого він зустрічає на своєму шляху», — наголосив о. Руслан П’ясто.

Також медичних капеланів привітали: начальник управління медичних кадрів освіти і науки Міністерства охорони здоров’я України Сергій Убогов, директор дитячої міської поліклініки м. Одеса Сергій Оріщак, мер м. Умань Ірина Плетньова, генеральний директор Любошівської лікарні Дмитро Фомін, заступниця міського голови Львова Ірина Кулинич, медичний директор онколікарні м. Тернополя Світлана Волощук, генеральний директор Бородичанської центральної лікарні Іван Коляджин, директор Перемишлянської центральної районної лікарні Андрій Соляник, представник «Лицарів Колумба» Юрій Мелецький.

Вони розповіли про свій життєвий і медичний досвід, наголосивши на важливості медичного капеланства.

Із вітальними привітаннями до випускників і словом підтримки виступили дружини медичних капеланів та їхні батьки.

Завідувач кафедри пасторального богослов’я філософсько-богословського факультету Українського католицького університету о. Михайло Лесів, вітаючи медичних капеланів, наголосив, що «капелан — це місія і покликання бути з тими людьми, які потребують супроводу, перебуваючи в різних життєвих ситуаціях».


Лікарка з Івано-Франківщини Марта Терешко привітала священників та запевнила у всесторонній співпраці з медичними капеланами.

Відтак с. Севастіана додала, що в УГКЦ уже є 174 медичні капелани.

Завершилися урочистості врученням дипломів про успішне завершення навчання медичним капеланам. Їх отримали: о. Дмитро Белей із Київської архиєпархії, о. Андрій Сокульський та о. Володимир Шуляр із Тернопільсько-Зборівської архиєпархії, о. Степан Яблунівський із Хмельниччини, о. Олександр Більський та о. Роман Монтецький з Одеського екзархату, о. Володимир Шотіков із Самбірсько-Дрогобицької єпархії, о. Андрій Баглай із Сокальсько-Жовківської єпархії, о. Сергій Васильєв із Луцького екзархату, о. Іван Глова та о. Тарас Гадомський із Львівської архиєпархії, о. Михайло Момот з Івано-Франківської архиєпархії, о. Віталій Гулич зі Стрийської єпархії, о. Богдан Сілецький із Коломийської єпархії та о. Дмитро Носик із Чернівецької єпархії.

Випускники висловили слова вдячності вчителям і наставникам за їхні знання, досвід, турботу та подарували карту України на згадку про свій випуск.

Джерело:  Департамент інформації УГКЦ

Дивіться також