Між Чернівецькою єпархією та Управлінням освіти Чернівецької міської ради підписано меморандум про співпрацю

17 січня 2023, 19:11

Між Управлінням освіти Чернівецької міської ради та Чернівецькою єпархією УГКЦ підписано меморандум про співпрацю, а точніше про шкільне капеланство. Як відомо, сьогодні капелан присутній у різних сферах громадського життя: у війську, в лікарнях, у в'язницях, в притулках.

Між Чернівецькою єпархією та Управлінням освіти Чернівецької міської ради підписано меморандум про співпрацю

Шкільний капелан може бути присутнім у закладах дошкільної освіти, загальної середньої освіти та позашкільної освіти. Сьогодні, у такий не простий час, присутність та праця капелана є дуже потрібною для освітян та дітей.

Меморандум підписали начальниця Управління освіти Чернівецької міської ради Ірина Ткачук та голова комісії освіти і виховання Чернівецької єпархії УГКЦ отець Володимир Боровий. Отець Володимир має 12-річний досвід педагогічної праці, адже читає лекції про морально-духовні цінності педагогам в Інституті післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області.

Відповідно до підписаного меморандуму, за бажанням освітнього закладу, капелан може проводити тут духовно- просвітницьку роботу, проводячи зустрічі із вчителями, школярами чи батьками.

Також капелан на запрошення адміністрації закладу може брати участь у педагогічних нарадах, виховних годинах, батьківських зборах, надавати рекомендації щодо поліпшення психологічного клімату у закладі. Зустрічі, які проводитиме капелан, є добровільними, і лише за бажанням вчителів, дітей чи батьків. Шкільний капелан може бути залучений до розробки та реалізації програм та проектів, пов’язаних з духовним розвитком учнів, батьків та вчителів.

Форми та методи своєї роботи капелан повинен обов'язково узгоджувати з адміністрацією закладу освіти.

За матеріалами Управління освіти Чернівецької міської ради