Постійний Синод УГКЦ розпочав засідання у Вашингтоні

6 березня 2024, 11:16

4 березня у Вашингтоні (США) розпочалися засідання Постійного Синоду УГКЦ.

Постійний Синод УГКЦ розпочав засідання у Вашингтоні

Як ми повідомляли раніше, 1 березня Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав та члени Постійного Синоду — владика Володимир Ющак, владика Йосафат Мощич та владика Богдан Дзюрах прибули до столиці Сполучених Штатів Америки м. Вашингтон, де їх зустрів митрополит Борис Ґудзяк, для спільної участі у 7 (78) сесії Постійного Синоду. Разом із ними також прибув владика Андрій Хім’як, який здійснює служіння секретаря Синоду.

Відкриття засідань Постійного Синоду відбулося під час Божественної Літургії в Українському крайовому соборі Пресвятої родини у Вашингтоні. На початку першого засідання єпископи промовили коротку вступну молитву, прийняли Розпорядок робочих засідань та порядок денний чергової сесії. Відтак було обговорено актуальну воєнну ситуацію в Україні, виклики, спричинені війною, та можливі відповіді Церкви на них. Наприкінці першого робочого засідання владика Теодор Мартинюк представив підсумки відповідей Душпастирських єпархіальних рад, які реалізовувалося у контексті запропонованого Католицькою Церквою процесу Синодального шляху.

Під час другого робочого засідання члени Постійного Синоду ознайомилися із станом приготування до Синоду Єпископів УГКЦ, який цьогоріч відбудеться у Марійському духовному центрі «Зарваниця». Про це розповіли відповідальний за приготування головної теми «Бути благовісниками надії: євангелізація в контексті війни» владика Йосафат Мощич та Секретар Синоду Єпископів УГКЦ владика Андрій Хім’як.

«Вибір цьогорічної теми Синоду Єпископів УГКЦ є дуже знаковим. Ми бачимо навколо себе, скільки людей сьогодні стало переселенцями. Близько 7 млн українців виїхали за межі країни. На заході України є дуже багато людей, прийнятих співвітчизниками до своїх домівок. Тож виникає логічне запитання: що з ними робити та яким чином їх євангелізувати? Змістом нашої проповіді залишається Євангеліє Ісуса Христа, але яку віднайти форму цього проголошення? Нашою формою, безумовно, є наш обряд і традиція. Навіть ще та традиція, яка досі потребує євангелізації. Тож разом із владиками ми приготовляємо і роздумуємо над цієї тематикою: як правильно євангелізувати людей щодо форми і змісту, щоби донести їм Євангеліє Ісуса Христа і щоби вони мали участь у Його спасінні», — розповів у коментарі владика Йосафат Мощич.

Третє робоче засідання розпочав владика Давид Мотюк, єпископ Едмонтонської єпархії та Голова Патріаршої катехитичної комісії УГКЦ, представивши владикам діяльність очолюваної ним комісії та стан катехитичного служіння, на який вплинула російська війна проти України. Як ефективну відповідь Церкви очільник Катехитичної комісії презентував приготовані його командою євангелізаційні та катехитичні програми для душпастирства вимушених емігрантів та внутрішньо переміщених осіб в Україні. Завершив засідання владика Борис Ґудзяк звітом очолюваного ним Відділу зовнішніх церковних відносин УГКЦ.

Джерело: Синод Єпископів УГКЦ


Дивіться також