Преосвященний владика Йосафат Мощич передав університетській каплиці ЧНУ імені Юрія Федьковича частинку мощей мученика Партенія

3 червня 2024, 17:41

Сьогодні, 03 червня, преосвященний владика Йосафат Мощич, єпископ Чернівецький УГКЦ, за згодою Постійного Синоду Єпископів УГКЦ передав частинку мощей мученика Партенія до каплиці святого великомученика Іоана Нового ПЦУ при Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича.

Преосвященний владика Йосафат Мощич передав університетській каплиці ЧНУ імені Юрія Федьковича частинку мощей мученика Партенія

Раніше, під час зустрічі у стінах університету в часі сесії Постійного Синоду УГКЦ, яка проходила у Чернівцях у грудні 2023 року, розмовляючи про співпрацю УКУ та ЧНУ щодо видання наукової праці з історії Церкви, отець Микола Лагодич, настоятель університетської каплиці, попросив Отця і Главу УГКЦ Блаженнішого Святослава благословення на отримання частки мощей мученика Партенія, які зберігаються у монастирі та церкві Пресвятого Серця Христового отців Василіян.

Єпископа Чернівецького зустріли ректор п. Роман Петришин, новообраний ректор п. Руслан Білоскурський, настоятель храму о. Микола Лагодич та о. Микола Шкрібляк, доцент кафедри філософії та культурології.

Владика Йосафат, покладаючи мощі, прочитав молитву до мученика Партенія, та після приступання до мощей помирував присутніх єлеєм.


У своєму слові єпарх Чернівецький звернув увагу на особі святого, який є мучеником ранньої Церкви.

«Святий Партеній є мучеником ІІІ століття, свідком єдиної неподіленої Церкви. Тому можемо за його посередництвом вимолювати єдності українському народу у цей непростий час війни, а також просити мудрості, аби ми могли дбати про культуру доброго міжконфесійного діалогу на Буковині. І звісно, ці мощі є для почитання вірними, для їх духовного збагачення і зросту у християнських чеснотах».

Також владика Йосафат привітав новообраного ректора п. Руслана Білоскурського, який від завтра розпочинає виконувати свої обов’язки, побажав Божого благословення, сил для плідної праці та подякував п. Роману Петришину за його працю на посаді ректора.

Отець Микола Лагодич у свою чергу подякував єпископу Йосафату та поділився свідченням про діяння святого Партенія.

«Мощі великомученика Іоана Нового Сучавського, на честь якого є цей храм, були перенесені до Стрия, потім перебували у монастирі у Жовкві і у 1783 році повернуті до Сучави, а у Жовкву з Відня перенесено мощі святого Партенія. Я мав надію, щоби частина цих мощей була передана сюди, неодноразово чув свідчення про чуда і заступництво святого. Розповідає один чернець-василіянин, що одного разу втратив вервицю, і почав молитися до Партенія. Святий явився і заохотив його та співбратів до молитви, засвідчуючи, що за його заступництвом у Жовкві у час ІІ Світової війни не було зруйновано жодного храму. Ми живемо у більш-менш мирному краю, але надіюсь, що святий Партеній буде за нас заступатись».


Дивіться також